Lexmark P4350 - nie zassysa kartek do środka, co poradzić?

Witam.

Posiadam urządzenie wielofunkcyjne firmy Lexmark P4350. Od jakiegoś czasu pojawił się problem. Mianowicie nie wciąga/zassysa mi poprawnie kartek do środka, w celu drukowania, kserowania itp. Nie ma takiej opcji, żeby w ogóle ten system zadziałał jak jest jakiś plik kartek umiejscowiony. Muszę wkładać po jednej kartce i lekko ją dopychać, wsadzać głębiej. Uciązliwa sprawa, czasem krzywo włożę, wtedy druk jest już do wyrzucenia.

Ktoś miał podobny problem. Ile może kosztować naprawa czegoś takiego w serwisie. Można ocenić co się zepsuło, po tym co napisałem. Da się to naprawić domowymi sposobami?

Dziękuję sedrecznie za porady.

lexmark-p4350.jpg

Wiesz co zacznijmy od tego, że lexmark to słaba firma;). Lepiej uzbierać np na HP to jest dobra firma. A tak to myślę, że coś tam mogło wpaść lub jakieś urządzonko wciągające przestało działać. Ja bym na twoim miejscu zmienił ten " lexmark "

Miałem taki problem w HP, pomogło dokładnie przeczyszczenie drukarki sprężonym powietrzem. Rolki wciągające papier (u mnie były gumowe) wyczyściłem zwykłymi ściereczkami nasączonymi alkoholem. Po tym zabiegu drukarka wciąga papier jak nowa.

@ HiFi :

Wymiana sprzętu tylko częściowo rozwiązuje problem. Gdyby mechanizm się zepsuł to nawet ręczne popychanie papieru by nie pomagało.