LEXMARK P6250- nie chce drukować-błąd naboju

Witam! włożyłem kolorowy kartridż do powyższej drukarki po kolejnym już napełnieniu tuszem i pojawia mi się komunikat “błąd naboju” kartridż jest oryginalny, nie żaden zamiennik,nie mniej urządzenie go nie widzi wcześniej po napełnieniu nie było problemu.Przez to drukowanie jest zupełnie niemożliwe nawet czarno-białe.Szukałem trochę w Google,zmieniałem specjalnie kartridże miejscami aby sprawdzić czy problem nie leży w awarii drukarki ale nie urządzenie informuje o błędnym umieszczeniu kartridży, przetarłem styki alkoholem,zresetowałem drukarkę,zainstalowałem ponownie sterowniki i nic.Kupno nowego oryginalnego kartridża to wydatek ponad 100zł i jest mi zupełnie teraz nie na rękę a drukarka niezbędna więc cała nadzieja w forumowiczach że coś mi podpowiecie.Będę wdzięczny za sugestie.

Ja kiedyś miałem to samo z moim HP. Przyczyną okazał się uszkodzony styk/i w kartridźu. Miękkim ołówkiem pomalowałem wszyskie styki w kartridżu. I zadziałało.

Wypadł mi wyjazd i trochę mnie nie było ale jestem i nadal zmagam się z problemem sposób z ołówkiem nie pomógł niestety,czekam na dalsze propozycje