Lexmark x3550 Series - odinstalowaniem, problem

Kłaniam się,

mam problem z drukarką Lexmark x3550 (Lexmark 3500-4500 Series). Jakiś czas kurzyła się z pustymi tuszami - nie mam potrzeby drukowania w domu - jednak skorzystanie z skanera stało się nad wyraz potrzebne. Postanowiłem więc ją reaktywować. Po wpięciu w Windows 7 x64, na którym była już kiedyś zainstalowana nie znaleziono sterowników. Ręczne wskazanie sterowników pomogło - system wykrył drukarkę i zainstalował ją. Problem w tym, że oprócz tego że ją widzi nic nie da się zrobić. Skaner nie działa, próba druku nie dochodzi do urządzenia. Postanowiłem przeinstalować pakiet oprogramowania od Lexmarka. Niestety nie da się odinstalować. W “programy i funkcje” jest widoczna pozycja “Lexmark 3500-4500 Series” proces odinstalowywania kończy się prośbą o restart systemu i… to wszystko. Oprogramowanie nadal jest w systemie, nadal jest pozycja w “prog. i funk.”. Pętla. Można próbować w nieskończoność.

Jakieś porady?

ps. oprogramowanie myśli, że drukarka jest wpięta po wifi. Nie jest. Nie mam nawet takiego modułu w niej.

ps2. Oprogramowanie zamieszkało w dziwnej lokalizacji “c:\Program Files (x86) (x86)” zamiast “c:\Program Files (x86)”.