Lexmark Z600 czy istnieją sterowniki na Windows Vista?

Mam prośbę w imieniu znajomych. Kupili laptopa z systemem Windows Vista HP i mają jak sądzę dość starą drukarkę Lexmark Z600.System sterowników nie wykrył, zainstalowane z płytki nie działaja, bo pewnie są pod XP. Przeszukuję od paru godzin Google i niczego konkretnego nie znalazłam, poza informacjami, że prawdopodobnie ich w ogóle nie ma.

A nie prościej poszukać na stronie producenta, niż w Google?

Z tego co widzę, to do wszystkich drukarek Z6XX są sterowniki dla Visty x86 i x64:

Lexmark sterowniki

Musisz kliknąć w “Drukarki atramentowe” i wybrać model.

…jeżeli znajdziesz tam model z600 to winszuje :slight_smile:

Mireczek Pierwsze od czego zaczynam, to strona producenta, aż taka niedoinformowana nie jestem! Na tejże stronie owszem są sterowniki do 6…, ale zaczynaja się od modelu 601, a te nie pasują, sprawdzałam. Z drukarkami Lexmark nie miałam nigdy do czynienia, dlatego pytam i w dalszym ciągu oczekuję na odpowiedzi.

kotq spróbuj tej paczki :

http://downloads.lexmark.com/perl/downl … 0:389:0:0#

przełącz na dole Vista :stuck_out_tongue:

A ja sobie kilknąłem w kilka odmian drukarki Z6XX, następnie w system operacyjny i widzę, że do całej serii drukarek Z5XX i Z6XX jest ten sam plik do pobrania.

Dla Visty 64 bitowej jest to:

cjsZ500-Z600PO.exe

Wersja 1.0.3.1

Driver for Microsoft Vista x64

Rozmiar pliku: 43.19 MB

A dla Visty 32 bitowej jest to:

cjrZ500-Z600PO.exe

Wersja 1.0.3.1

Driver for Microsoft Vista x86

Rozmiar pliku: 25.13 MB

Jeśli dla drukarek: Lexmark Z510; Lexmark Z513; Lexmark Z515; Lexmark Z517; Lexmark Z601; Lexmark Z602; Lexmark Z603; Lexmark Z604; Lexmark Z605; Lexmark Z611; Lexmark Z612; Lexmark Z613; Lexmark Z615; Lexmark Z617; Lexmark Z640; Lexmark Z645; Lexmark Z647; są takie same pliki sterowników, to trudno, żeby dla Z600 były inne.

Prawdę mówiąc, to nigdy nie spotkałem drukarki o numerze modelu Lexmark Z600.

EDIT:

Może zrobiłaś podstawowy błąd i podłączyłaś drukarkę do komputera przed zainstalowaniem sterowników? Wtedy potrafią dziać się cuda, bo są duże problemy z zainstalowaniem właściwych sterowników.

Nie zrobiłam żadnego błędu, bo ja tej drukarki nie widziałam na oczy. Kolega pokazał mi tylko płytkę instalacyjną ze sterami gdzie był napis jak byk Lexmark Z600 i prosił o poszukanie sterów. Sam instalował sterowniki, być może podłączył ją od razu, tego nie wiem. Nie pozostaje mi nic innego jak samej zabrać się za instalację, wykorzystam porady, spróbuję i zobaczę co z tego wyniknie.