Lexmark z612 - sterowniki

dzisiaj podjąłem decyzje koniec z dziurawym osem na kompie, do tej pory miałem windozę i linuxa, a teraz zrobiłem formmata i mam linuxa na kompie, wszystko jest ok, poza tym że nie mogę znaleźć sterów do drukarki lexmark z 612, jak ktos znajdzie to można prosic linka?


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

Na stronie producenta jest sterownik :slight_smile: poszukaj trochę

na stronie producenta widziałem tylko drivery na redhata

No tak, a RedHat to tylko Windows w przebraniu czerwonego kapturka. :diabel:

to że redhat to liux to wiem, a masz pewność że stery będą działay na mandrivie?

A co szkodzi spróbować? :slight_smile:

a ty widziałeś stery pod drukarke moja na mandrivę??

możesz podać linka??

a mozna zainstalować stery przez urpmi ??

Nie widziałem pod mandrive, ale jak napisałem, jest szansa, że sterowniki na red hata pójdą pod tym systemem. Nie mam takiej drukarki, żeby samemu sprawdzić, ale nic sobie nie zepsujesz, najwyżej nie zadziała :slight_smile:

to jeszcze proszę o informacje w takim razie jak zainstalowac te sterowniki :

http://downloads.lexmark.com/cgi-perl/d … rchLang=en

bo one maja rozszerzenie tar.gz więc nie wiem jak to zainstalować

Pliki tar.gz to archiwa, rozpakowywuje się je poleceniem tar -zxf plik.tar.gz.

W archiwum jest instrukcja instalacji

no zrobiłem tak :

i nie wiem gdzie się wypakowały te pliki ??

Do katalogu z którego wykonałeś to polecenie

dobra, więc tak , meczyłem sie z instalacja ale cos mi nie wychodziło, znalazłem tu taki temat :

http://forum.mandriva.pl/viewtopic.php?t=246

a dokładniej chodzi mi o to :

Nie wiem jak się ma model z605 do modelu z612 z tego co wyczytałem na google sterowniki podobno się pokrywają. 

A paczkę ściagnąć można stad klik

pobrałem paczkę z tego posta i :

w tym :

jak stosuje sie do podanych tam info. w konsoli wpisuje po kolei potym ./configure e.t.c jako root zawsze pisze mi ze nie ma takiego pliku, może mi ktos po kolei napisac po prostu co mam wpisać i jak, juz naprawdę się meczę, a na windowsa nie wrucę :!:

przeszukałem całe google ale nie znalazłem łatwego opisu w języku polskim, będę niezmiernie wdzięczny jeśli pomożecie mi zainstalować te drukarkę