LG 24MP59G - opcja zmiany czasu reakcji ekranu

Cześć!
Od jakiegos czasu korzystam z monitora LG 24MP59G i posiada od funkcje ktora pozwala zmienic czas reakcji z 5ms na 1 ms no i… tu zaczyna sie problem, za kazdym razem gdy probuje to zrobic to mam wrazenie ze jest cos nie tak - obraz jest po prostu okropny, mam wrazenie ze doslownie sie trzesie. Moze to od tego, ze nie jestem przyzwyczajony do takiego czasu reakcji? Czy moze jednak LG tutaj cos nakrecil lub jakis wadliwy model? A może czas reakcji 1ms powinien byc stosowany tylko i wylacznie w grach? Bo z tego co widze to nie ma szans zebym korzystal z niego przy np pisaniu tego posta bo oczy straaaasznie sie mecza i nie jest to nic przyjemnego.
Mam nadzieje ze ktos cos wie na ten temat i pomoze/doradzi :I

Mam tą wersję monitora LG: https://www.x-kom.pl/p/361254-monitor-led-27-289-lg-27mp59g-czarny.html więc chyba wiem o co chodzi.
To bardzo dobry monitor ze świetnym ekranem, ale to przełączenie na czas reakcji 1ms to trochę pic na wodę.
To nie jest kwestia wadliwego egzemplarza, tylko po prostu matrycy. Ustawienie wymusza na matrycy IPS odświeżanie w 1ms i przez to jest taki efekt nieprzyjemnego migotania. Ja nie byłem w stanie się przyzwyczaić w grze i wyłączyłem to.

Polecam pobawić się trochę ustawieniami, ja teraz gram na presecie Game 2 z przyspieszonym czasem reakcji (ale nie 1ms) i jest naprawdę bardzo przyjemnie. Odświeżanie oczywiście 75hz

Ja niestety 60hz bo hdmi…, a powiesz mi jak przyspieszyles czas reakcji? Bo nie widzialem tego nigdzie tylko ten 1ms

tak z głowy nie pamiętam, ale zmieniałem to albo w tym programiku, albo na kontrolerze w monitorze. Coś w stylu reaction time: slow, normal, fast. Domyslnie jest na normal