LG 55NANO867NA czy SAMSUNG QLED QE55Q74TAT

Witam. Tak jak w temacie. Mam na oku dwa telewizory: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-55nano867na i https://www.neonet.pl/telewizory/samsung-qe55q74tat.html Celowo nie chciałem nic z Androidem, bo ostatnio testowałem z nim Hitachi i sam miałem wątpliwości co do szybkości i wygody i z tego co widziałem w komentarzach wiele osób widzi to podobnie. Skłaniam się do LG, bo chociaż to może się wydawać bzdura, to jednak używanie pilota jest niesamowicie wygodne. Poza tym obraz wydawał mi się obłędny. W przypadku Samsunga ciężko mi to ocenić, bo w Neonecie mieli za słabe łącze i prezentacje 4k z YouTuba się zwyczajnie cięły. No ale mam jedną wątpliwość. Podświetlenie krawędziowe w LG. Czy to rzeczywiście aż tak rujnuje obraz przy oglądaniu ciemnych scen nocą? Widziałem, że jest to kwestią sporną. Niektórzy sądzą, że wystarczy tylko wyłączyć wygaszanie lokalne i wszystko wygląda pięknie. Ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć?

Samsung Smart Hub ma większe wsparcie jeśli chodzi o usługi Smart niż LG zawsze i wcześniej dostaje nowe usługi. To dużą zaleta moim zdaniem. Do tego często aktualizuje furmware. Ja mam model z 2019 roku UE55RY7092XX i nie dawno dostał aktualizacje nową zajmującą ponad 1,5GB. Co do Smarta dostał dosłownie na dniach czerwca Canal+ Online, ma tez Play Nów TV.

Akurat nie zadecydowały usługi i aktualizacje. Zwróciłem LG na następny dzień, bo chociaż w jasnym pomieszczeniu wszystko jest absolutnie piękne, o tyle już oglądając coś po ciemku krawędziowe podświetlenie psuje wszystko. Wziąłem Samsunga, bo chociaż kolor jakby gorszy, to jednak mogę wszystko oglądać też nocą.