LG czarne tło

Witam otóż dostałem parę dni temu monitor LG Flatron 2243s z 1 kablem gdy dokupiłem drugi kabel VGA i pierwszy raz podłączyłem.Włączyłem komputer i monitor,a tu na monitorze napis TRYB OSZCZĘDNY.Żaden obraz nie chce się pokazać,a komputer normalnie się włącza co z tym zrobić proszę o pomoc.

PS:Drugi kabel do monitora to kabel VGA.Obraz włącza się normalnie na tym komputerze na innym monitorze Asusie gorszym od LG.Ten monitor LG ma tylko jedno wejście na kabel VGA.

Hej,

A mógłbyś wytłumaczyć o co chodzi z tymi dwoma kablami?? Jak podłączony jest monitor i poprzez jakie złącze lub złącza?? I w jakie wyposażona jest sama karta graficzna?? A może jest tak, że monitor - bo zwykle LG’ki tak mają - posiada przycisk, który odpowiada za przełączanie źródeł sygnałów wejściowych??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Oto chodzi z tym kablem, że gdy dostałem monitor to miałem 1 kabel ten główny (zasilający) i dokupiłem drugi kabel VGA D-SUB.Dodam iż ten model LG ma tylko wejście na kabel D-SUB.Karta graficzna to NVIDIA GeForce 8600 GT.Narazie używam innego monitora Asus mam ustawione odświeżanie 60hz.Problem jest w tym że jak w ogóle podłącze monitor włącze kompa to jest cały czas czarny ekran i pisze tryb oszczędny.Po chwili na tym guziku włączającym monitor światełko świeci na czerwono i po chwili gaśnie i znowu się zapala tak cały czas.Niewiem co zrobić żeby chociarz 1 raz mógłbym włączyć monitor to bym zainstalował sterowniki do tego monitora i ustawił ten monitor jako główny.Problem wtedy by się zakończył chyba(tak przypuszczam).Proszę o pomoc nic nie pomaga restarty komputera,podłączanie i odłączanie monitora nic :frowning: :frowning: :-(.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Hej,

Wiesz, na dobrą sprawę monitor jest urządzeniem Plug ‘n’ Play, więc po podłączeniu normalnie powinno być wykrywane przez system operacyjny - same zaś sterowniki nie są potrzebne do poprawnego działania i wykrywania ekranu. Wygląda to więc na problem bardziej sprzętowy niż programowy. Skoro inny monitor działa, to karta graficzna raczej jest sprawna. Pozostaje więc ustalić, czy to monitor czy kabel jest uszkodzony.

:!: Czy po włączeniu monitora bez podłączenia go do komputera pojawia się taki sam napis - “Tryb oszczędny” i po chwili monitor wyłącza się?? Jeśli tak, spróbuj monitor podłączyć do komputera - o ile to możliwe - tym kablem, którym łączysz drugi z monitorów.

:arrow: A może masz możliwość sprawdzenia podłączenia tego monitora LG do innego komputera/laptopa??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Więc tak jak podłącze monitor LG tylko jednym kablem tym głównym(zasilającym) to pisze brak sygnału, a jak w ogóle nie podłącze żadnym kablem monitora to sie nie włącza.Na drugim monitorze Asus podłączam tym samym kablem zasilającym a drugi kabel do DVI więc nie moge tego kabla podłączyć do LG ponieważ jak już wcześniej pisałem w wcześniejszym poście ten model LG ma tylko jedno wejście na kabel D-SUB.Mam możliwość podłączenia do laptopa tego monitora.Czy mam podłączyć???Jak tak to napisze co się działo po podłączeniu do laptopa.Więc czy mam go podłączyć do laptopa???

Hej,

To akurat normalne, że odcięty od zasilania monitor nie będzie działał. :slight_smile:

:arrow: Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz??

:arrow: Jaką posiadasz kartę graficzną?? Posiada ona oddzielne wyjścia D-Sub i DVI??

Tak, podłącz i sprawdź, czy będzie działał poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wypiszę mój cały sprzęt: MS Windows XP Home Edition SP3 Intel Core2 Duo CPU E6550 2.33Ghz 2GB RAM NVIDIA GeForce 8600 GT.Jak sprawdzić czy karta graficzna ma 2 oddzielne wyjścia na kabel DVI i D-SUB???

Hej,

Spójrz po prostu na wyjścia, które znajdują się na karcie?? Ile ich jest i jakie?? W końcu musisz jeden z monitorów podłączać do portu DVI, a drugi do D-Sub. Robisz to bezpośrednio czy przez jakąś przejściówkę??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wieć tak są 2 wejścia DVI białe i 1 D-SUB niebieskie.Podłączam bezpośrednio nie przez przejściówkę.

Hej,

Oki, to teraz pozostaje sprawdzić, czy monitor działa podłączony do innego komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Możesz też podłączyć pod zintegrowaną kartę graficzną, jeśli taką posiadasz.

Ok to ja podłącze do laptopa i sprawdzę czy działa.Jeszcze jedno nie wiem czy mam zintegrowaną kartę graficzną czy coś takiego.

Dodane 17.10.2010 (N) 17:16

Podłączyłem monitor do laptopa i ten sam problem co z moim komputerem tylko że monitor ten wbudowany w laptopa się normalnie włącza, a ten LG się nie włącza.Co dalej robić???Czekam na odpowiedź???

Hej,

To akurat nie jest istotne - i to w żaden sposób. Nawet jeśli posiadasz wbudowaną kartę zintegrowaną, to w chwili wsadzenia do portu graficznego karty dedykowanej zintegrowana zostaje dezaktywowana i nie ma możliwości jej uruchomienia.

A czy odpowiednio skonfigurowałeś laptopa, by wyświetlał obraz także na drugim monitorze. Zwykle w laptopach zdefiniowany jest skrót klawiszowy, który odpowiada za przełączenie ekranów - na przykład w Acer’ach jest to przycisk Fn+F5 - to na pewno trzeba sprawdzić.

Oczywiście jeśli tak robiłeś i monitor nadal nie daje oznak życia, to na 99% jest on uszkodzony. A jeśli tak, to tylko wymiana lub serwis.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ten laptop:HP Genuine Intel® CPU T2250 1.73 GHz 2,49GB RAM Microsoft Windows XP Home Edition Wersja 2002 Dodatek SP3.Jak sprawdzić jaki to klawisz na tym laptopie do zmiany ekranu na 2 monitor???Nie konfigurowałem go żeby wyświetlał obraz na 2 monitorze.

Hej,

W laptopach HP najczęściej to skrót Fn+F4 - oczywiście oba przyciski przytrzymywane jednocześnie. :slight_smile: Na klawiaturze przy klawiszu funkcyjnym F4 powinna znajdować się ikonka z takim mini ekranem :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zrobiłem tak jak mówiłeś:gdy podłączyłem ten monitor do laptopa i nacisnełem jednocześnie Fn+F4 zadziałało.LG się włączył i laptop dowiedziałem się o 2 trybach włączania lg i laptopa:jak nacisne raz Fn+F4 to laptop i LG mają takie bardzo grube ikony a za drugim razem laptop się nie włącza tylko LG, i na LG widać jest normalny pulpit ekranu jak u laptopa bez grubych ikon.Co dalej robić, żeby monitor działał na komputerze???

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

czaru5 , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Hej,

Skoro monitor podłączony do laptopa działa, to raczej jest sprawny - podobnie jak i kabel D-Sub. Wychodzi więc na to, że to problem z wyjściem D-Sub w karcie graficznej. Dlatego najlepiej podłącz oba monitory do karty graficznej - jeden poprzez DVI, drugi poprzez D-Sub. Uruchom system. Czy pojawią się jakieś komunikaty?? Czy w panelu nVidii - domyślnie klikasz prawym przyciskiem na pulpicie (ale nie nad żadną z ikonek, nad pustym miejscem) i z menu wybierasz Panel sterowania NVIDIA. Ustawienia kilku monitorów powinny znajdować się w gałęzi Wyświetlanie -> Konfigurowanie wielu monitorów. Oczywiście panel powinien być też dostępny z poziomu Panelu sterowania.

:arrow: Sterowniki w jakiej wersji masz zainstalowane do tej karty??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sterowniki do karty graficznej mam zainstalowane w najnowszej wersji GeForce/ION Release 260 Wersja: 260.99.Panel sterowania NVIDIA otwieram klikając prawym na pulpicie na wolną przestrzeń i panel sterowania NVIDIA.Teraz podłącze oba monitory do komputera.

Dodane 25.10.2010 (Pn) 15:38

Podłączyłem już oba monitory do komputera co mam dalej robić???

Hej,

Pisałem już,co masz zrobić-wejść do konfigurowania dwóch monitorów i spróbować wymusić znalezienie drugiego z nich - tego na D-Sub. Jeśli w tej zakładce pojawia się dwa monitory, to dobrze; jeśli nie - trzeba będzie zajdzienie wymusić. Powinien służyć do tego jeden z przycisków we wskazanej przeze mnie gałęzi ustawień sterowników. Jeszcze jedno - oba monitory podłącz przed uruchomieniem komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus