LG czy BENQ?

Jeśli nie przeszkadza Ci piszczenie monitora (piszczy przy ustawieniu jasności poniżej 95) to LG zdecydowanie, bardzo dobry obraz w tej klasie cenowej.

porto0000 , teb LG bardzo dobry. Natomias wszyskie BenQ, jakie widziałem do tej pory są strasznie wyblakłe.

Piszczący monitor to jest to! Jedyne co LG robi dobre to napędy optyczne.

Co do Benq - nie jest to firma, która specjalizuje się w produkcji monitorów, poza tym niska cena nie wzbudza mojego zaufania. Ale nie musi to być monitor zły. Kiedyś miałem 15-calowy CRT od Daewoo i bardzo go sobie chwaliłem.

impassive , czytałeś testy tego monitora? Inne są jeszcze gorsze. Po za tym nie wiem o jakie piszczenie chodzi.

Ale testy sponsorowane przez kogo?

Mam na jednym stanowisku monitor lg - obraz jest nieostry, litery są “rozlazłe”. Oczywiście w żaden sposób nie da się go wyregulować. A drugi lg (na innym stanowisku) ma podświetloną matrycę “w parabolę”.

impassive , a LG mam ja, mój tata, w szkole też są same LG, jeszcze część rodziny ma LG, jedna osoba BenQ i wszysktie LG spisują się rewelacyjnie (BenQ też, ale ten obraz kiespki).

Jakie dokładnie to monitory? A testy z PCWK.

Musiałbym sprawdzić. W każdym razie 19-calowe (5:4), ew. jeden jest 17-calowy.

porto0000 , ja osobiście CI polecam Samsunga SyncMaster 2232BW. Monitor sprawuje się cudownie w grach, filmach, a nawet w grafice komputerowej :slight_smile: Benq to lipa z miodem, a LG ma dobre ale drogie monitory, te tanie to dla szkół :stuck_out_tongue:

http://www.ceneo.pl/823920

Pozdrawiam, Xaros

W2252TQ-PF jest 8 zł tańszy w cenie minimalnej od w/w Samsunga. I na pewno lepszy.

Pod jakim względem lepszy?

Dużo lepszy kontrst i gwarancja na Bad Pixele. Pozostałe względy mniej lub bardziej podobne.

A może Samsung SyncMaster T220 słyszałem o nim dużo dobrego, podobno niezła matryca i cena nienajgorsza.

Widziałem tego Benq w akcji. Miałem porównanie, bo stał obok kilkunastu innych monitorów. Pomimo tego że ma tylko wejście analogowe, to jakością obrazu bije nie jeden z DVI. Sam właśnie zastanawiam się nad kupnem jego.

porto0000 , 170zł piechotą nie chodzi, jeśli ten E2200 ma niegorszy obraz od mogeo G2400W to możesz brać bez zastanowienia, kolory są bardzo naturalne, brak smużenia, głęboka czerń, ostry obraz, mapowanie pixel w pixel, bardzo niskie zużycie energii.

W tym zestawieniu za lg przemawia dvi i 30 dniowa gwarancja na bad’y, ale nie wydaje mi się aby te zalety były aż tyle warte. Z resztą rozdzielczośc 1080p jest przynajmniej jakimś standardem w odróżnieniu od 1680x1050.

plunio7 , Jeśli wg ciebie naturalne kolory mają np samsungi z błyszczącymi matrycami przesycającymi obraz, no to sorry, ale poszukaj jakiegoś eizo do porównania…

impassive , Lg za to specjalizuje się w produkcji kaszek dla niemowląt :]

Ma swoje zalety ale w tym porównaniu lepsze jest benq, a na zebranie doświadczenia marka ta miała wystarczająco dużo czasu, monitory lcd produkują od przynajmniej 8 lat. Nie zawsze miały białą biel, nie zawsze miały solidne obudowy, ale to samo można powiedzieć o każdym innym producencie, ja osobiście miałem spore uprzedzenie do tej firmy właśnie za żółtawe wyświetlacze jakieś 4-6 lat temu.

Nie Mariosti* , nie chodzi mi o te “świecące” matryce, które przesycają kolory.

Porównując dwa monitory na podstawie testów, to tak:

Waga: LG leżejsze (ale to nie jest laptop).

Przekątna: LG: 22", BenQ: 21,5".

Wielkośc plamki: LG: 0,282, BenQ: 0,248.

Jasność: taka sama (300 kandeli).

Kontrast: LG: 10 000:1, BenQ: 1 000:1.

Czas reakcji matrycy: LG: 2ms, BenQ: 5ms.

Kąt widzenia: LG: 170/170, BenQ: 170/160.

Pobór mocy: LG: max 40W, BenQ: 45W.

Częstotliwości: podobne.

I + dla LG za miesięczną gwarancję na Bad Pixel`e. Teraz jedynie co komu leży. Ja bym się mimo wszystko skłaniał ku LG (wyprzedzając wszyskie komentarze, wiem, że i tak nie “wykorzystamy” tego kontrastu).

Dobrze, tak rozumiem /

Masz różny format matryc, 16:10 prównujesz do 16:9, na dodatek benq ma znacznie większą rozdzielczośc 1920x1080, mniejsza plamka może spowodowac najwyżej że obraz będzie bardziej ostry i przy zmianie rozdzielczości na nienatywne “pixele” będą mniej widoczne.

Nie tylko nie wykorzystasz tego kontrastu, ale też tego kontrastu nie ma, 1000:1 to obecnie max technologiczny matryc TN, a podświetlenie możesz zmieniać sam.

U LG podany jest czas przejścia od szarości do szarości, porównując takie same przejścia oba monitory mają te same czasy reakcji

Nie ma standardu mierzenia kątów, każdy producent robi to jak chce, tak więc ten parametr jest nic nie warty.

Ja nabyłem Lg w2252tq w agito.pl. Dostałem go wczoraj był zamówiony w niedziele. Jakość obrazu powalająca a mój kolego ma benq 2200hda i powiem że jego jakość nie jest za ciekawa. Może dlatego że ma tylko sub’a pozdrawiam

nie wiem co na to wchodzi ale porównywałem te dwa monitory w media markt i obrazł był ładniejszy na benq a lg bardziej matowy

Jeszcze co do LG - mój kolega “ma” monitor panoramiczny. Siadł dwa razy - coś tam wymieniali i zwracali naprawiony. Siadło to coś trzeci raz - monitor pojechał do serwisu i słuch po nim zaginął. Kolega czeka na niego już drugi czy trzeci miesiąc, chodzi do jakichś rzeczników praw konsumentów itp.

powiem tak, każdy swoje chwali :wink:

a co do firm to w każdej zdarzają się jakieś fuszerki i nie ma sprzętu który by się nie psuł, albo był doskonały.