LG - E610 swift L5 Konfiguracja internetu

Witam!

Zakupiłem wczoraj smartfon LG - E610 swift L5, na wejściu chcę powiedzieć że jest to muj pierwszy smartfon którego używam.

Mam z nim taki problem że nie mogę się wogóle połączyć z internetem ( a zakupiłem go właśnie w tym celu:).

Telefon jest prosto z salonu sieci PLUS w ofercie mix - szukałem w internecie jakiejś porady w związku z tym wątkiem, ale niestety nic nie znalazłem w tym temacie :frowning:

Chodzi mi o to, że nie potrafię go samodzielnie skonfigurować - mam ogromną prośbę, czy ktoś kto się zna na telefonach mógłby podać mi jakąś wskazówkę aby rozwiązać muj problem?

Jeśli telefon jest z Plusa i używasz go z kartą z Plusa to wystarczy wejść w Ustawienia -> Komunikacja -> Sieci bezprzewodowe lub sieci telefonii komórkowej -> i zaznacz Transmisja danych po sieci.

Ale najpierw sprawdź czy po dłuższym przytrzymaniu przycisku blokady ekranu w menu które się pojawi jest “transmisja danych” jeśli jest to wystarczy tylko to wybrać (tak żeby strzałki nie były przekreślone)

A jak masz blisko do salonu Plusa to idź do nich, powiedź w czym rzecz i musi Ci ustawić… od tego są

oni nie są od tego, oni są od sprzedaży a od ustawiania jest pomoc techniczna producenta lub serwis.

Człowiek z Plusa sprzedaje mi produkt i ja wymagam tego żeby mi wszystko wytłumaczył i zrobił…

A jeżeli tego nie potrafi to za przeproszeniem co on tam robi?

To także jest w jego obowiązkach aby się znał na tym co robi a nie taka ciemna masa co ani be ani me :lol:

ad. 1To ty wymagasz, jemu płacą za sprzedaż i pobieżną znajomość produktu :wink:

ad.2 sprzedaje?

ad.3 patrz ad.1

W poniedziałek wybiorę się do salonu, może faktycznie coś poradzą…

Pewnie jest to proste, ale sam nie chcę pchać tam paluchów :slight_smile: żeby sobie niepoustawiać niewiadomo czego :smiley:

Dodane 02.09.2012 (N) 17:25

W końcu się udało!! :smiley: Odblokowałem ten cholerny internet.

Zrobiłem tak jak pisał Piotrek2255

Ustawienia -> Ustawienia połączeń -> Więcej… -> Sieci komórkowe -> Włącz przesył danych (włącz przesył danych przez sieć komórkową) i poszło =D>

Witam !!

proszę: http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/ … nfigurator , wysyłasz konfigurator, zapisujesz go, a potem idziesz według instrukcji powyżej :slight_smile:

Piotrek2255 - Dzięki za wiadomość … ale na razie bez zmian , weszła na stronę którą podałeś i zrobiłam tak jak poradziłeś … dostałam sms Typu sprawdź ofertę intern. w telefonie bez obaw o koszty bla bla bla … podana strona intern. i jak chcę na nią wejść , pokazuję mi się komunikat “wystąpił błąd sieciowy” ;/ Masz jeszcze jakiś pomysł Piotrek2255 ??? ;)0

Wchodzisz w ustawienia -> sieci komórkowe i bezprzewodowe -> sieci komórkowe -> APN/ Punkty dostępowe -> przycisk menu "nowa nazwa APN -> i konfigurujesz według tej strony: http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/ … /parametry

zapisujesz i włączasz internet.

Piotrek2255 Robię według Twoich wskazówek ustawiam tak jak jest podane na stronie T-mobile … i bez zmian ;/ A myślałam że tym razem się uda … Bo np jak korzystam z Wi-Fi jest wszystko ok . Więc nie wiem co robię źle :frowning:

jeśli nie da rady ustawić ani ręcznie ani konfiguratorem to zadzwoń do BOKu T-Mobile i poproś o konfigurację.

Piotrek2255 Udało się !!

Przepraszam mam podobny problem. Dostałem LG swift l5 od LG zato że kupiłem ich TV. Telefon jest chyba z play bo jak włączam są animacje play, a ja mam orange free na kartę. Włączam przesył danych pisze że jest włączony ale dostępu do internetu nie mogę uzyskać.

Chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić żeby ten problem rozwiązać?

http://ustaw.orange.pl/

Dzięki ale nie bardzo mi to pomogło. Nie ma tam mojego modelu ale zrobiłem to swift L3 ale nadal nie działa.

Dodane 04.01.2013 (Pt) 21:21

Przepraszam działa musiałem wysłać sms i zainstalować dzięki :slight_smile:

czy internet bedzie dzialal bez wlaczonego fifi

cześć, ja kupiłam telefon i nie mogę go zsynchronizować z laptopem, nie mam oprogramowania, jak to zrobić? dzięki !

hej. bardzo proszę o pomoc. mam lg l9 (z play) natomiast karta sim jest z plusa. nie działa mi net, próbowałam konfigurować ale nie wychodzi… net nadal nie działa. pomocyyy :wink: