LG External HDD HXD5 320 GB i wirus

Mam problem z LG External HDD HXD5 320 GB. Mianowicie, kiedy podłączam go pod USB i wyświetla mi się jego zawartość wszystkie foldery widoczne na nim są skrótami. (z lokalizacją cmd C:\WINDOWS\system32) oprócz tekstowych w formacie .txt. Żadne dane nie zostały utracone. Przez właściwości widzę, że zajęte jest 250 GB.

Dysk przeskanowałem Avastem, znalazł 2 zainfekowane pliki - usunąłem, MBAM znalazł 2 pliki - usunąłem, użyłem jeszcze USBFix. Po tej serii na dysku odblokowały się 2 foldery, które teraz występują w dwóch postaciach - skrótu i folderu.

Chwilę później robiłem ponowny skan Avastem. 3 zarażone pliki (bcd8f464.exe, A0293098.exe, A0293132.exe) znów usunąłem, potem MBAM, który nic nie znalazł.

Włączyłem opcję, żeby pokazało ukryte foldery. Na dysku widać folder RECYCLER a w nim był bcd8f464.exe i desktop.ini, po użyciu Avasta nie ma pliku bcd8f464.exe.

Tak wygląda to na dysku

dyskc.png

  1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako : FIX.BAT > Uruchom ten plik dwuklikiem.

  1. Daj log z USBFix, z opcji LISTING

jessi

Stworzyłem ten plik. Po uruchomieniu:

fixoh.png

A tu log z USBFix: http://wklej.org/id/574872/

Widzę, że jest “odmowa dostępu” przy wykonywaniu Scriptu.

Mimo to spróbujemy jeszcze raz:

  1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako : FIX.BAT > Uruchom ten plik dwuklikiem.

Jeśli i tym razem będzie “Odmowa dostępu”, to już nic się nie będzie dało zrobić - zostanie tak, jak jest.

Jeśli jednak tym razem się uda, to potem dasz nowy log z USBFix z opcji LISTING

jessi

Nadal jest odmowa dostępu ale zauważyłem, że mogę się już dostać do folderów wpisując całą ścieżkę, także uda mi się skopiować dane, by móc sformatować dysk. Dziękuję za porady