LG External HDD HXD5 320 GB i wirus


(Looqs7) #1

Mam problem z LG External HDD HXD5 320 GB. Mianowicie, kiedy podłączam go pod USB i wyświetla mi się jego zawartość wszystkie foldery widoczne na nim są skrótami. (z lokalizacją cmd C:\WINDOWS\system32) oprócz tekstowych w formacie .txt. Żadne dane nie zostały utracone. Przez właściwości widzę, że zajęte jest 250 GB.

Dysk przeskanowałem Avastem, znalazł 2 zainfekowane pliki - usunąłem, MBAM znalazł 2 pliki - usunąłem, użyłem jeszcze USBFix. Po tej serii na dysku odblokowały się 2 foldery, które teraz występują w dwóch postaciach - skrótu i folderu.

Chwilę później robiłem ponowny skan Avastem. 3 zarażone pliki (bcd8f464.exe, A0293098.exe, A0293132.exe) znów usunąłem, potem MBAM, który nic nie znalazł.

Włączyłem opcję, żeby pokazało ukryte foldery. Na dysku widać folder RECYCLER a w nim był bcd8f464.exe i desktop.ini, po użyciu Avasta nie ma pliku bcd8f464.exe.

Tak wygląda to na dysku

dyskc.png


(jessica) #2
  1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako : FIX.BAT > Uruchom ten plik dwuklikiem.

  1. Daj log z USBFix, z opcji LISTING

jessi


(Looqs7) #3

Stworzyłem ten plik. Po uruchomieniu:

fixoh.png

A tu log z USBFix: http://wklej.org/id/574872/


(jessica) #4

Widzę, że jest “odmowa dostępu” przy wykonywaniu Scriptu.

Mimo to spróbujemy jeszcze raz:

  1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako : FIX.BAT > Uruchom ten plik dwuklikiem.

Jeśli i tym razem będzie “Odmowa dostępu”, to już nic się nie będzie dało zrobić - zostanie tak, jak jest.

Jeśli jednak tym razem się uda, to potem dasz nowy log z USBFix z opcji LISTING

jessi


(Looqs7) #5

Nadal jest odmowa dostępu ale zauważyłem, że mogę się już dostać do folderów wpisując całą ścieżkę, także uda mi się skopiować dane, by móc sformatować dysk. Dziękuję za porady