LG Flatron 795FT monitor się wyłącza

Mam taki problem dziś rano włączyłem komputer, następnie monitor i zauważyłem, że obraz jest nieco jaśniejszy i pulpit jest pomniejszony tzn. wokół utworzyła sie dość szeroka czarna ramka, po chwili monitor się sam wyłączył ( cały ekran ciemny), ale zielona lampka się świeci jakby był włączony , zgasiłem lampkę monitora i włączyłem go ponownie lecz sytuacja sie powtórzyła, restartowałem komputer lecz nic nie pomagało. Jednak za którymś razem włączyłem monitor obraz był mniejszy, jaśniejszy wokół widziałem czarną ramkę, ale monitor jakby sam dopasował sobie rozdzielczość czarna ramka oraz jaśniejszy obraz znikło i wszystko wróciło do normy i chodzi dobrze do teraz. Miałem jednak taki moment w którym obraz zaczął się pomniejszać i kolory jaśnieć lecz w ułamku sekundy monitor jakby sam opanował sytuację i wszystko wróciło do normy. Ktoś wie co się może dziać, byłbym wdzięczny za wszelką pomoc. Mogę dodać że monitor został zakupiony w 2001 roku ( razy był naprawiany na gwarancji ponieważ na dole rozmazywał sie obraz), kable są raczej dobrze podłączone, monitor jest jednak bardzo zakurzony bo nigdy nie był otwierany.

spróbuj rozmagnesować monitor i przywrócić ustawienia domyślne monitora (MENU OSD) w jakiej rozdzielczości pracujesz i przy jakiej częstotliwości odświeżania poziomego ??

Posprawdzaj czy nie masz zimnych lutów, posprawdzaj czy kondensatory nie są popuchnięte. Jest możliwa regulacja? (pion, poziom)

sprawdź też kable czy są dobrze podłączone. a najlepiej odłącz i jeszcze raz podłącz

do Turkissh

jeżeli rozmagnesowanie to “degauss” w OSD to robiłem to, w OSD nie mogę znaleźć funkcji przywrócenia ustawień domyślnych ( w OSD następnie Setup widzę takie pozycje: video level, DDC, language, OSD posiotion, Clamp i Beep), pracuję w rozdzielczości 1024x768 a rozdzielczość pozioma (jeśli to jest to co znalazłem w OSD) wynosi 48.3 kHz/60.0Hz

do @Marcin

regulacja pion i poziom jest możliwa, a co do kondensatorów ( wnioskuje że na płycie głównej?) bo miałem z nimi problemy okolo 2 lata temu wszystkie je wymieniałem bo popuchły, a wtedy miałem taki problem że w pewnym momencie się komp wieszal( czasami po 5-10 minutach) i tylko restart pomagał nic nie chodziło, po wymianie wszystko chodziło jak trzeba

do Komornik

kable odłączyłem i poprawiłem i nadal jest problem

Złączono Posta : 14.09.2007 (Pią) 15:33

teraz juz siedzę troche, monitor się nie wyłącza już, ale co pewien czas obraz się przybliża i oddala i troche jaśnieją kolory ale po chwili wszystko wraca do normy, a jeden raz coś strzeliło z tyłu w monitorze podobnie jak przyrozmagnesowywaniu i obraz się troche poruszył. Dziękuje za zainteresowanie moim problemem.

podłącz monitor pod innego kompa, laptopa jak objaw sie będzie powtarzał oddaj monitor do autoryzowanego serwisu LG.

Zauważyłem jeszcze jedno im dłużej monitor jest włączony to chodzi lepiej, obraz nic się nie psuje. Na razie nie mam możliwości sprawdzenia gdzie indziej tego monitora. Co do naprawy to tez się zastanawiam bo monitor jest warty troche ponad 100zł a naprawa też by troche wyniosła.

wyłączylem monitor na godzinę i teraz go włączyłem i mam z nim te ame problemy co rano kilka razy mi zgasł, a obecnie obraz mi się zwiększa i pomniejsza nie może się ustabilizować, monitor przy tym jest także raz jaśniejszy raz ciemnieszy, ale im dłużej jest włączony tym jest lepiej