LG Flatron L1730S - nie wlacza sie

Witam.

Mam problem z wyzej wymienionym monitorem. Otoz postanowilem sobie ogarnac w komputerze, bo brud niemilosierny byl. I zeby to zrobic poodlaczalem wszystko. Po tym, jak skonczylem, podlaczylem wszystko na swoje miejsce. Wlaczylem zasilacz, monitor pokazal ekran powitalny i myslalem, ze wszystko okej jest, jednak, jak wlaczylem komputer, to monitor sie nie wlaczyl, widoczna jest tylko pomaranczowa dioda w prawym dolnym rogu obudowy monitora.

Prosilbym o jakies rady, co z tym ustrojstwem zrobic, zeby dzialalo porzadnie ;]

Zapewne źle zainstalowałeś kartę graficzną ewentualnie kabel

Wlasnie teraz odnalazlem jakies bezpanskie kabelki, ktore sa z jednej strony polaczone, a z drugiej nie. Kazdy jest zakonczony, tak jakby takim czarnym prostokatem, ktory ma otwory, ktore nalezy gdzies wsadzic. Na tych prostokatach widnieja takie napisy:

S-R

S-L

MIC IN GND

MIC BIAS

To wyjścia przednie karty dźwiękowej. Nie to jednym słowem. Dociśnij grafikę, ramy. Słyszysz pracę dysku - wczytywanie się systemu?

To akurat kabel służący do podłączenia wejścia mikrofonowego i wyjścia słuchawkowego na przednim panelu obudowy komputera. Nie ma to nic wspólnego z tym, że komputer się nie uruchamia (bo moim zdaniem problem jest w komputerze a nie w monitorze). Jest jeszcze cień szansy, że podłączyłeś monitor pod zintegrowaną kartę grafiki na płycie zamiast do niezintegrowanej.

:roll:

Jak komputer sie wlacza, to slysze jedynie chlodzenie, nie slysze tego dzwieku przy wlaczaniu komputera, caly czas slysze, jak juz powiedzialem, chlodzenie. A co miales na mysli piszac, ze moglem podlaczyc do zintegrowanej? Kabel podlaczylem do tego wejscia, co wczesniej siedzialo.

Jesteś pewien, że wszystko podłączyłeś tak jak było?

:roll:

Tak, jestem pewien. I jeszcze mam drugie wejscie na ten kabel od monitora, ktorego nie uzywalem, zobacze czy cos da podlaczenie do niego.

Dodane 30.12.2011 (Pt) 17:45

Sprawdzilem te drugie gniazdo, jednak nie dziala. Co moge jeszcze zrobic?

Przepraszam, ze nie edytowalem swojego poprzedniego posta, ale na telefonie nie ma tej funkcji.

Dodane 01.01.2012 (N) 13:54

Dzieki za wszelka okazana pomoc, nie udalo mi sie go naprawic, oddaje go jutro do serwisu ;]