LG flatron nie wlacza sie

witam

mam problem z monitorem LG FLATRON 915FT PLUS

gdy odpalam PC monitor nie “zaskakuje” i nie włącza sie… tylko dioda led świeci się na zielono ( czylli na ten podstawowy kolor) i non stop miga…

czyściłem go z kurzu i nadal nie działa … co może być tego przyczyną? ??? który element może być wadliwy ?? bo wiem ze to nie wina sterów…

pozdrawiam

A czy komputer chodzi, tzn. czy był sprawdzony na innym kompie?

To że wiatraki chodzą to jeszcze nic nie znaczy? Czy kabelki są dociśnięte, nic się nie odkręciło?

sprawdzalem na latopie i obraz wariował i ciagle próbował przejść na monitor ale nic z tego … a zawsze było przy włączeniu pc, taki klik ze monitor sie zalaczal a teraz nic … styki jeszcze raz podlaczalem… monitor podczas zwyklej pracy nagle wylaczyl sie zaczela migać dioda i koniec …

Czyli monitor nie chodzi także na laptopie, tak?

A czy komputer, do którego był podłączony, chodzi? Tzn, czy wydaje przy starcie charakterystyczne piknięcie z głośniczka? Czy słychać, że z dysków coś czyta (mruga czerwona dioda)?

komputer działa i odpala się, wentylator w nim chodzi i dioda sie pali wiec widac ze dysk pracuje

To, że wiatraki się kręcą to jeszcze nic nie świadczy, ale jeżeli słyszysz/widzisz, że dysk pracuje to dobrze. Komputer jest zapewne sprawny. A co do monitora, o co chodzi z tym wariuje?

jak podłączam laptopa do monitora to obraz jakby chciał przeskoczyć na monitor ale nie może… i zmienia się rozdzielczość na laptopie.

nie jestem pewien ale zdaje mi sie ze jest to wada monitora a nie ustawien/sterowników itp…

Prawdopodobnie serwis, niestety :frowning:

Możesz go jeszcze próbować podłączyć do innego kompa, np u znajomego.