LG G2 Mini pytania techniczne -obsługa i operacje na plikach systemowych

witam,

Ad 2. Jak masz roota to system> media> audio> ui (zamontuj katalog system z prawami RW)

Shutter.ogg

Shutter_multiple.ogg

Zmień ogg na bak :slight_smile:

 

Lub https://play.google.com/store/apps/details?id=de.akirilow.tool.cso

  1. Lepiej nie usuwać Titanium Backup, zrób to ręcznie przez menadżera plików(np. ES File ma dostęp do roota i edycji) lepiej wtedy oczyścisz telefon(system/app system/priv-app /preload) włącznie z plikami odex.

 

1a. Android 4.4 oficjalnie nie wspiera przenoszenia aplikacji na SD, jeśli nie masz na custom-metody to nic z tym nie zrobisz.

 

  1. j.w

 

  1. sprawdź to: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2724842 ale nie ciesz się, BlinkFeed najlepiej działa tylko na HTC, przeportowany na inne urządzenia będzie miał pewnie masę błędów. 

struart

to chyba tylko w Rom Toolkit Pro muszę ściągnąć z play - a to potrwa -płatne apk, 

 

W  system> media> audio> ui  mam tylko camera_click.ogg, Video_Record.ogg z rwxr-xr-x, jesli chodzi o aparat i kamerę wspomnianych Shutter nie widzę,

jak zrobić to:  zamontuj katalog system z prawami RW w root browser nie da rady, wiec czekam na powyższą apk.

 

Piotrek2255

 

  1. Mam FX File Explorer i 360 Secuirty z możliwością usuwania apk, ale w tej 1-wszej ciągle widzę :

"Warning: Android 4.4/Kit kat Storage Restrictions: Your card (micro sd) may now be read only- co znaczy, że nie ma prawa root i nic nie mogę na niej zapisać/przenieść itp., próbowałem apk z Play sd card fix i podobnych, ale to nic nie daje - bez zmian, do SU samej karty nie dodam bo nie da się i nie wiem jak.

 

360 Security/Data Monitor/Firewall po kliknięciu ikony wi-fi /data block- root permision missing ?!

 

  1. Podobno z xda coś tam robili i jest metoda, ale nie mam teraz czasu na to, więc tylko szybkie rozwiązania najważniejszych problemów 

 

Plik

WRITE EXTERNAL STORAGE>

<group gid=“SDCARD_R” />

<group gid=SDCARD_R" />rw

<group gid=media_rw

</permission

 

ACCESS _ALL_EXTERNAL_STORAGE

<gropup gid="sd card_all

 

WRITE MEDIA STORAGE 

group gid media /rw

 

Plik sd card wygląda następująco:

 

Storage

emulated

external sd

sdcard0

r-x–x

rwxrwx–x

rwxrwxrwx

 

Czy na sdcard zaznaczyć set uid, set gid, sticky?

Zainstaluj es file explorer odpal > pomocnicze menu > root explorer Włącz > kliknij w to znowu i wybierz zamontuj RW przełączasz na katalogu system ptaszka na RW i ok i po problemie.

struart

nic z tego zainstalowałem ES F.E i zrobiłem tak jak napisałeś, ale wynik jest taki, że nic się nie zmieniło tzn. dalej jest emulated storage i tam są wszystkie dane z karty, poza tym w sumie nie wiele mogę zrobić pomimo posiadania roota? , przełączyłem w ww.apk i FX F.E na katalogu system ptaszka na RW i restart, ale nie zmieniło to w zasadniczy sposób niczego w tel., poza gaśnięciem ekranu w trakcie odblokowywania-wzór.

 

Jak sprawdzić systemowo  jaki jest obecnie pełny stan (może coś jest nie tak jak być powinno) telefonu z kartą (logi, dane, screeny itp) i wtedy po analizie coś dalej działać?.

Kolego po zmianie katalogu system na RW w ES File Explorer nie masz robić restartu tylko zająć się tymi plikami co wcześniej, żeby cykania kamery się pozbyć.

 

Ostatniego zdania nie rozumiem kompletnie.

Po zmianie system na RW w te lokalizaji system> media> audio> ui (zamontuj katalog system z prawami RW) nie mam takich plików jak:

 

Shutter.ogg

Shutter_multiple.ogg

Zatem nie mogę zmienić ich z ogg na bak

 

Chodziło mi o to by sprawdzić czy z telefonem czli z systemem jest wszystko prawidłowe i dziłała tak jak powinno, gdyż pomimo wileu prób nie mogę osiągnąć wymaganych rezulatatów, które jak piszesz powinny być proste i szybkie do zrobienia, więc przyczyna może być w samym systemie i to należało by sprawdzić.

 

PS. pomimo zmiany RW w systemie mam ciągle jako podstawową pamięć emulated storage zamiast SD

 

Nie ma tych to jest pewnie Camera_click.ogg (u mnie w CM 11 4.4.4 jest :stuck_out_tongue: ) i z nim to zrób i dźwięk zniknie :stuck_out_tongue:

Video_record.ogg wyłączy ten dzynk jak zaczynasz nagrywanie :slight_smile:

 

Co do deinstalacji aplikacji systemowych to es file explorer również ma taką funkcję w menu root explorer(menu pomocnicze) > odinstaluj aplikację systemową. Otworzy się lista aplikacji systemowych wszystkich więc uważaj co usuwasz.

Przytrzymujesz palec na danej apce i na dole w menu masz odinstaluj u mnie to działa.

Pomimo zmiany ogg na bak w plikach Camera_clickVideo_record dzwięk pozistał bez zmian nawet po restarcie telefonu.

Muzyka na czekanie.apk -systemowe-zaznacz, odinstaluj, ususnięcie nie powiodło się.

W 360 Security/App Uninstaller- System apps-uninstall: Root Permission Missing

Dalej Emulatated Storage zamiast SD

Czy ty, aby na pewno masz tego roota ? :]

Tyle pisze w root chcecker- mam SU- działa, Root Browser- działa -więc chyba tak- tylko jakoś dziwnie to wygląda.

 

Root Checker v.1.5.6 Device LG–d620

Android 4.4.2 | API: 19

Status Rooted

Id: uid=0(root) gid=D(root)

SU: /system/app/SU.apk

Busybox: Not Found

SU Location: /system/xbin/su

Sudo Location: Not found

Envroment Vars: /sbin/

/vendor/bin/

/system/bin

/system/xbin

 

 

Jak zainstalować - skąd wziąść CM 11 na LG G2 Mini ?

Nie ma na ten telefon żadnych romów na XDA z tego co widzę więc nie poszalejesz.

Hmmm, co robić zatem?

 

Czy można wgrać na tel room  stąd: https://download.cyanogenmod.org/?device=d802

Nie możesz NIE MA ROMÓW na G2 MINI póki co więc nic nie wgrasz :stuck_out_tongue:

Co zrobić?

Wejść do aplikacji zarządzania rootem SuperSU czy Superuser.

Usunąć zezwolenia dla apek, które rozdałeś i odpalić te apki ponownie i zezwolić im na operacje jako root.

Może coś się posypało skoro tak to kuleje.