LG G2 - sprzedaż wysyłkowa

Witam. Mam zamiar kupić przez allegro LG G2 i w związku z tym kieruję do Was pytanie - czy kupowanie smartfona sprowadzanego z zagranicy jest bezpieczne? Chodzi mi o to czy nie jest to jakaś chińska podróbka albo czy taki telefon nie różni się niczym od takiego np. z salonu? Chodzi mi o tego typu aukcje gdzie zaznaczone jest, iż telefon nie jest z Polski

Polski serwis LG nie serwisuje urządzeń pochodzących z zagranicznej dystrybucji. A serwis jest godny polecenia, przynajmniej ten główny przy Galerii Mokotów, potrafią naprawić urządzenie na poczekaniu, bezpośrednio przy kliencie.

Ale “zwykłe” serwisy w razie awarii powinny dać sobie radę? 

Owszem. Odpłatnie. Przy kupnie urządzenia którego nie możesz serwisować w serwisie producenta, pozostaje jedynie zdanie się na gwarancję którą zapewnia sprzedawca, a to będzie trwało znacznie dłużej.

Wystrzegaj się wysyłek z nieznanych źródeł - istnieje duże prawdopodobieństwo że dostaniesz sprzęt po serwisowany na który gwarancja nie jest w ogóle udzielana, mimo zapewnień sprzedającego. W końcu jest on Tylko pośrednikiem w sprzedaży.