LG G3 LineageOS

Mam zainstalowany system LineageOS 14.1 z 6 lutego. Chciałbym go zaktualizować, ale aktualizacja przez Aktualizacje LineageOS w ustawieniach nie działa, bo nie mam roota. Jeśli ręcznie ściągnę najnowszą paczkę i zainstaluję w Recovery Mode to czy zachowam wszystko co mam na telefonie?

Pisałem już o tym, że aktualizacja w przypadku LineageOS, sypie się. Jeśli to ma być aktualizacja, a nie wymazywanie wszystkiego przed instalacją, to zachowasz ustawienia.

Pobierz rom,wrzuć na kartę pamięci sd,włącz recovery i zainstaluj-nie rób żadnych wipe a po instalacji tylko wipe cache i dalvik i nic nie stracisz.Masz odblokowany bootloader i zainstalowane castom recovery-bez tego się nie obejdzie i włączone debugowanie usb.Tu masz opis:http://forum.android.com.pl/topic/246763-jak-wgrać-swój-pierwszy-custom-rom-czyli-poradnik-dla-początkujących/ .

opłaca się toto wgrywać na G3? Działa lepiej od stockowego romu?

@lunareth lepiej jeszcze zostać, przy stockowym romie. No chyba że chcesz bawić się z błędami, które mogą występować w LineageOS, ale z czasem zostaną naprawione, jak chociażby problem z aktualizacją systemu.

ehh gdzie te czasy, kiedy cyanogen byl jedyną słuszną alternatywą dla stockowych romow. Wszystko w zasadzie chodziło na nim. Teraz jest wysyp kilkudziesięciu romów i weź tutaj wybierz najlepszy (i tak w koncu najlepszy okazuje się stock).

Jeśli Twój LG na stockowym romie ma Androida MM, nie widzę sensu przesiadywania się, na LineageOS. N chyba, że zależy Ci na jeszcze nowszym Androidzie.

w sumie jak ma gorzej chodzić to pewnie lepiej pozostać na stocku. A z romów z MM co jest najlepiej dopracowane?

Choćby dłuższy czas pracy, na jednym ładowaniu.