LG G3 - Zrywanie zasięgu

Witam. Mam pewien problem. Od pół roku posiadam telefon LG z serii G. Mógłbym go spokojnie nazwać telefonem idealnym. Świetny wyświetlacz, aparat, bateria… Niestety, telefon ma jednak piętę achillesową. Ciągle resetuje zasięg. Gdziekolwiek bym nie był, chcę gdzieś zadzwonić, wyciągam telefon, no i co? Przy kreskach z zasięgiem oczywiście kółeczko z poszukiwaniem zasięgu. Gdzie wszyscy mają zasięg, u mnie nie ma. Czasami pomaga po prostu poczekanie z 15 minut jak już znajdzie. Jest to strasznie irytujące, dzwoni ktoś w ważnej sprawie, i po 3 godzinach przychodzi powiadomienie “połączenie nieodebrane”.

Czy istnieje jakaś możliwość, by to poprawić?

Ustawianie trybu WCDMA czy GSM, czy WCDMA+GSM+LTE nie robi mu różnicy.

Operator T-Mobile - abonament.

Może jakiś błąd w systemie. Na androidzie dość często spotykany w sumie problem. Jeśli nie robiłeś aktualizacji polecałbym wgranie androida 6.0. Szczególnie że wprowadza lepsze zarządzanie energią (tryb doze).

Mam Andka 6.0

Telefon z 4.4, 5.0 i 6.0 i dalej to samo w każdej wersji systemu.

No kurde, jeśli błąd, to co z nim zrobić.

Nasuwa się jedno: uszkodzenie telefonu -> serwis

Może ręczny wybór danej sieci zamiast automatu coś zmieni https://forumplay.pl/showthread.php/14792-Tryb-wyboru-sieci-w-PLAY

Tylko, że on ma telefon w T-Mobile i ustawienia roamingu tak jak w Play, go nie dotyczą.

Właśnie wskoczyła jakaś aktualizacja z łatką dla Androida 6.0

Spróbuję jeszcze z tym ręcznym ustawieniem i zobaczymy.

Wybierając ręcznie sieć, brać T-Mobile LTE czy 3G?

Przepraszam, że odkopuję temat ale mam dokładnie ten sam problem tylko u mnie doszedł wcześniej upadek.

Czy udało się pomyślnie naprawić wadę w serwisie? Jeżeli tak to w jakim? 

 

Pozdrawiam bardzo serdecznie:)

Nie byłem w serwisie, ale na dniach to zrobię. Wrzuciłem też kartę z playa, było lepiej, ale wciąż nie idealnie. 

Jeszcze skonsultuję z kuzynem - też ma G3, czy ma taki problem. 

Pozdrawiam :) 

Dobra sytuacja wygląda tak. Wysłałem telefon z domu. (lg express) bardzo szybko wrocił. Na gwarancji wymieniono płytę główną i telefon chodzi perfekcyjnie. Duży plusik dla LG. 

Sorry, że odkopuję taki stary temat, ale ile czasu trwała u Ciebie cała ta naprawa? Od wysłania telefonu kurierem do otrzymania naprawionego?