LG G4 - brak możliwości usuwania fotek z poziomu aparatu

Mam prośbę do posiadaczy smartfona LG G4 - czy w Waszych LG-kach możecie usuwać fotki z poziomu aparatu fotograficznego? Dam przykład: zrobiłem kilka fotek i przeglądam je z poziomu aparatu fotograficznego. Chcę usunąć jakąś fotkę, bo wyszła źle. Nadal z poziomu aparatu, mając wyświetloną niechcianą fotkę klikam na ikonkę kosza i niestety fotka nie jest usuwana. Przez chwilę widzę jakieś mignięcie na wyświetlaczu ale fotka nie zostaje usunięta. Muszę odpalić menedżera plików i z jego poziomu usunąć niechcianą fotkę. Czy Wy też tak macie? Pozdrawiam.

Dodam jeszcze, że używam fabrycznego oprogramowania smartfonu.

Ja używam G3 ale mam identyczne objawy ale na aplikacji Zdjęcia Google. QuickPic usuwa bez problemu.

 

Dzięki za odpowiedź. Przed chwilą “odkryłem” ciekawy fakt. Jak aparat jest ustawiony na zapisywanie zdjęć w pamięci telefonu, to z usuwaniem ich nie ma problemu żadnego. Jak go ustawię na zapisywanie zdjęć na karcie pamięci, to usuwać nie chce. Jaka może być przyczyna? Skoro może zapisać na karcie pamięci to i usunąć powinien bez problemu.

KitKat bądź Lollipop - one mają ograniczony dostęp do zewnętrznej karty pamięci. Ale dziwne, że ma to też miejsce w fabrycznej galerii czy systemowych Zdjęciach Google.

Kilka dni temu miałem aktualizację systemu do 6.0. Trochę to jednak niedoróbka. Dzięki.