LG GSA 4160B - Aktualizacja Firmware'u - Pytanie

(Trebron) #1

Witam. Chciałbym zaktualizować firmware w mojej nagrywarce DVD do najnowszej wersji. Mam już wszystkie potrzebne pliki i mam pytanie :smiley:

W pliku readme aktualizatora jest takie coś:

Chodzi tu o to, żeby ustawić nagrywarkę na Secondary Master i na kablu IDE mieć tylko jeden napęd. W moim kompie mam Dyski SATA, więc nie będą komplikować sprawy. Mam tylko jedno gniazdo na kabel IDE na płycie głównej, na "środkowym" łączu kabla podpięty jest napęd CD-RW a na "skrajnym" nagrywarka DVD.

Tak więc czy wystarczy, jeśli na czas aktualizacji odepnę tylko napęd CD-RW, czy muszę dokonać jeszcze jakieś dodatkowe czynności ?? Proszę o pomoc :slight_smile:

(Redkolor 76) #2

Aktualizowałem firmware wprawdzie trochę innej nagrywarki, bo LG 4163B , i nawet nie odpinałem innych napędów od taśmy. Ważne jest, by twoja nagrywarka była na taśmie jako "master".

(Trebron) #3

Zbytnio się nie znam na podłączaniu napędów. Więc pytanie. Czy master to ta wtyczka "środkowa" czy ta "skrajna" :stuck_out_tongue: na kablu IDE ??

EDIT:

Analogiczną sytuację mamy na tym schemacie:

hd10.jpg

Master to ten napęd na górze, czy ten na dole :stuck_out_tongue:

(JNJN) #4

Tak najlepiej - przynajmniej tak zalecają.

Bez wypinania - aktualizacja z poziomu systemu:

Jak odpalisz program aktualizacyjny napędu powinna być opcja do którego napędu masz wgrywać firmware,więc ma być wskazany ten który aktualizujesz.

(Trebron) #5

Aktualizację dokonuje się z poziomu systemu. W programie aktualizującym jest możliwość wyboru napędu.

(Redkolor 76) #6

"miejsce" w konfiguracji "master/slave" wyznaczją zworki na napędzie a nie kolejność napędów na taśmie.

(Gugu007) #7

Dla świętego spokoju:

1. zwora na master

2. podepnij skrajną wtyczkę kabla IDE - tak zalecają (i często oznaczająkable).:mrgreen: