LG GSA 4160B - Aktualizacja Firmware'u - Pytanie

Witam. Chciałbym zaktualizować firmware w mojej nagrywarce DVD do najnowszej wersji. Mam już wszystkie potrzebne pliki i mam pytanie :smiley:

W pliku readme aktualizatora jest takie coś:

Chodzi tu o to, żeby ustawić nagrywarkę na Secondary Master i na kablu IDE mieć tylko jeden napęd. W moim kompie mam Dyski SATA, więc nie będą komplikować sprawy. Mam tylko jedno gniazdo na kabel IDE na płycie głównej, na “środkowym” łączu kabla podpięty jest napęd CD-RW a na “skrajnym” nagrywarka DVD.

Tak więc czy wystarczy, jeśli na czas aktualizacji odepnę tylko napęd CD-RW, czy muszę dokonać jeszcze jakieś dodatkowe czynności ?? Proszę o pomoc :slight_smile:

Aktualizowałem firmware wprawdzie trochę innej nagrywarki, bo LG 4163B , i nawet nie odpinałem innych napędów od taśmy. Ważne jest, by twoja nagrywarka była na taśmie jako “master”.

Zbytnio się nie znam na podłączaniu napędów. Więc pytanie. Czy master to ta wtyczka “środkowa” czy ta “skrajna” :stuck_out_tongue: na kablu IDE ??

EDIT:

Analogiczną sytuację mamy na tym schemacie:

hd10.jpg

Master to ten napęd na górze, czy ten na dole :stuck_out_tongue:

Tak najlepiej - przynajmniej tak zalecają.

Bez wypinania - aktualizacja z poziomu systemu:

Jak odpalisz program aktualizacyjny napędu powinna być opcja do którego napędu masz wgrywać firmware,więc ma być wskazany ten który aktualizujesz.

Aktualizację dokonuje się z poziomu systemu. W programie aktualizującym jest możliwość wyboru napędu.

“miejsce” w konfiguracji “master/slave” wyznaczją zworki na napędzie a nie kolejność napędów na taśmie.

Dla świętego spokoju:

  1. zwora na master

  2. podepnij skrajną wtyczkę kabla IDE - tak zalecają (i często oznaczająkable).:mrgreen: