LG GSA-4160B Nie można ukończyć nagrywanie w DAO

Witam wszystkich

Mam problem z moją nagrywarką LG GSA-4160B, a dokładniej z nagrywaniem na płytach "Esperanza RW DVD Recordable 4.7GB jak również na płytach tej samej marki DVD +R 8.5 GB. W obu przypadkach gdy staram się na nich coś nagrać to na końcu nagrywania pojawia mi się komunikat “Nie można było nagrać płyty w trybie DAO” czy coś w tym stylu.

Używam Nero 8.2.8. Próbowałem też nagrywać za pomocą polecanego ImgBurn, ale komunikat był taki sam.

Wcześniej używałem wielu różnych płyt i nie miałem takich problemów. Wcześniej wypalałem min. na Esperanzach DVD R 4,7GB i nie było tego problemu. Ściągnąłem też sobie dzisiaj najnowszy BIOS do nagrywarki za pomocą oficjalnego programu ze strony LG ale to też na marne. Proszę o pomoc bo nakupiłem sobie tych płyt trochę w tym drogich płyt 8.5 GB i wyrzuciłem paragon:/.

Z góry dziękuje za pomoc

Ja też to miałem. Była to wina płyt. Nagrał 5% i nagle wywalał ten oto właśnie błąd.

No to wiemy, że problem nie jest odosobniony. Może ktoś znajdzie na niego rozwiązanie bo szkoda płyt.

Jeżeli jednak nikt nie będzie nic wiedział to pozostaje mi je sprzedać kumplom…

Trzeba stosować dobre jakościowo nośniki znanych i cenionych firm. Na Verbatimach i TDKach nigdy się nie zawiodłem.

Uważam, że Esperanza to też jest sprawdzony nośnik. Oni są długo na rynku i wcale nie oferują najtańszych produktów.

TDK i Verbatim są liderami, co nie znaczy, że jedynymi. Myśle, że tu nie chodzi o markę ale o rodzaj.

tu nie chodzi o najtańsze produkty, a o technologię produkcji po prostu Mitsubishi (właściciel marki Verbatim) oferuje dyski najwyższej jakości bo mają obecnie najlepszą technologię produkcji ze wszystkich producentów na świecie. Zatem skoro nie ma z nimi problemów to dlaczego stosuje się

a nie coś sprawdzonego?