LG GSA-4167BDL12 Nie widzi płyt

Witam, mam wielki problem. Kolega podrzucił mi do sprawdzenia nagrywarkę LG GSA-H10N Bo nie czytała mu płyt. Więc odłączyłem swoją podłączyłem jego wgrały się stery itp. Po czym u mnie też nie czytała płyt uznaliśmy, że do wymiany. Odinstalowałem stery tamtej podłączyłem moją zainstalowała stery i teraz moja nie widzi płyt, takie same objawy jak w jego. Po prostu wkładam płytę i nic, aktualizowałem bios nagrywarki i dalej nic. Poratujcie

Dodam, że opcja “Wysuń” działa i mam 3 systemy w tym jedną Viste i na żadnym nagrywarka nie działa…i w ogóle nie kręci płytą…

Może wskazówki z TEGO poradnika pomogą Ci w rozwiązaniu problemu?

Zrobiłem wszystko co w poradniku i nic.

Działa opcja “wysuń” ale w napędzie po naciśnięci przycisku czy w mój komputer ppm na napędzie i “wysuń”?

Może coś z kablem IDE?

W Mój komputer.

Dodane 05.07.2009 (N) 1:44

Zauważyłem, że gdy wyciągam płyty z tego mojego napędu to są w jednym punkcie gorące…

Dodane 05.07.2009 (N) 13:52

Rozkręciłem jeden i drugi, w tym moim gdy włożę płytę to laser świeci normalnie szuka płyty na czerwono i jest strasznie gorący cały czas… a w tym kolegi to w ogóle laser nie świeci na czerwono, czyli w jego się laser już wytracił:), a u mnie się już narobił ?

Dodane 06.07.2009 (Pn) 15:54

Kupiłem taśmę , ale dalej nie działa… czyli chyba napęd nie działa jeszcze sprawdzę u kolegi .

Dodane 06.07.2009 (Pn) 20:11

Sprawdziłem, nie działa u kolegi… jest to duży zbieg okoliczności, nie wiem o co chodzi, kupie nowy i juz:) Dzięki za rady.