LG GSA H55L nagrywarka nie nagrywa CD z predkoscią 8x

witam serdecznie

Moj problem polega na tym ze moj nowo zakupiony naped tak jak by nie ma obcji wypalania plyt CD z predkoscia mniejsza niz 16x a potrzebuje np. 8x bo w aucie moje audio nie czyta plikow mp3 wypalonych z wieksza predkoscia. Czy to normalne? Czy tak powinno byc?

Z gory bardzo dziuekuje za wszekla pomoc

Popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja edytuj i popraw.JNJN

Jakim programem nagrywasz :?: :?:

Możesz wgrać bios do nagrywarki http://www.cdrinfo.pl/hardware/7201160914-LG-GSA-H55L

Jak będziesz wgrywać wyłącz najlepiej antyvirusa.

Instrukcja wgrywania firmwareu

Przeinstaluj ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

:arrow: Instrukcja

Ostatecznie, możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

dziekuje za odpowiedz

ja nagrywam programem nero moze cos w jego ustawieniach trzeba zmienic? ale w sumie na alkocholu tez jest dostepne tylko 16x i wiecej, to nie wiem??

wgralem firmwarea GSA-H55L_1.05 i nic nie pomoglo :confused: w nero info toolsie pokazuje tez 16x a jak sprawdzic czy ten sterownik sie w ogole wgrywa za pomoca tego nero…?

aaaaf6.jpg

W pokazanym przez Ciebie oknie Masz podane, wersja firmware: 1.05

ASPI sprawdzisz w aplikacji dostarczonej ze sterownikami, a jej nazwa to: ASPI Check.

to co mam zrobic co radzicie moze wyslac ja na reklamacje??

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Dzowinilem do serwisu powiedzialem jaki jest problem i uslyszalem odpowiedz ze sa taka jest specyfikacja plyt cd i nagrywarka wykrywa predkosc taka na jako pozwala plyta cd. Lub poprostu nagrywarki nowszego typu juz nie nagrywaja plyt cd z taka predkoscia. Taka odpowiedz mnie nie za bardzo zadowala bo znajomy nagrywa na tych samych plytach z i jemu jakos nagrywarka wykrywa predkosc nagrania 8x…

Czy jest ktos na tym forum kto ma ten sam mode nagrywarki i moze to sprawdzic czy u niego wystepuje ten sam problem?? Wtedy bym mial pozadny argument do zareklamowania swojej. No chyba ze te nagrywarki naprawde juz nie nagrywaja plyt cd z predkposcia 8x a przy nagraniu 16x jakos jest taka sama.