LG GSA-H55l - nie czyta płyty

Otóż mam problem z tą nagrywarką DVD. Chciałem zrobić formt C i wgrać na nowo system (XP). Zbootowałem kolejności w biosie <1st.boot hl dl gsa-h55l blablabla>, włożyłem płytę z windowsem i nic… System normalnie się uruchomił, zamiast odpalić płytki. Wcześniej też miałem problemy z tą nagrywarką (ścinki,nieczytanie płyt itp.), ale format rozwiązywał sprawę. Co dziwne gdy wkładam przykładową płytę z piosenkami czyta ją normalnie. Zauważyłem też, iż w Moim Komputerze mam trzy ikonki CD-ROMu zamiast jednej.

caf011d043.png

1866f52b00.png

Instalowałem najnowsze sterowniki (GSA-H55L_1.05EW), ale to nic nie dało.

Proszę o jak najszybszą pomoc. Z góry dziękuję.

w BIOSie ustaw na first device jako cd rom a pozostałe na none

twój fizyczny napęd to F:\ i do niego windowsa ładuj

pozostałe podejrzewam że utworzył daemon lub inny program od czytania obrazów

Robiłem tak. Niby coś się kręciło, a zaraz póżniej przestało i pojawił się napis rebot coś tam…

Myślę, że żle wgraną mam nagrywarkę.

Ustaw w biosie enable przy opcji boot from other device (lub podobnie)… jesli masz klawę na USB ustaw w biosie enable dla USB KEYboard Legacy (lub podobnie)…

masz trzy napędy bo dwa są to DVD wirtualne, masz zainstalowany jakiś program z “udawanymi” napędami

Niczego takiego nie znalazłem :frowning:

Jeszcze raz z ciekawości włożyłem płytę z piosenkami. Tak, napęd ją odczytał, al dobiero po 1 minucie przy tym bardzo muląc kompa…

grudnio69 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Już zmieniłem…

Pomoże ktoś? Może jakaś osoba miała podobny problem…

ja mam podobny problem z nagrywarką GSA-H55L. Nie czyta nowych płyt. Co robić ? :frowning:

ja również mam problem z nagrywarką LG GSA-H55N tyle że u mnie czyta tylko płyty cd i nagrywa a dvd już nie ;/ i nie mam pojęcia co jest grane…