Lg Gsa4163b

Czy ktos ma moze ta nagrywarke i moze mi poradzic jakie sa do niej najlepsze płyty do nagrywania dvd. - czy +. I jakiej firmy. Bo pusciłem juz z dymem 10 szt. TDK DVD-R-same błedne dane. Miałem jedna DVD+r EMTEC i nagrała sie bez probelmu. Ale chciałbym prosic kogos o rade.

Nie ma definicji które lepsze + czy - z mojego doświdczenia, to obojętnie jaki znany producent by to nie był TDK ,Verbatim ,SONY , czy wiele innych a płyty kupione w multipakach bez opakowania na każdą płyte do tego jeszcze zakup w hipermarkecie uważam za złą inwestycje , zawsze miałem z takiego multipaku odpad w ilości 30% do nawet 50% , płyty zakupione tego samego producenta w pojedynczych opakowaniach i w sklepach komputerowych , odpad około 1 szt na 100 sztuk , przeważnie wypalam na Verbatim + jakoś mi te plusy przypadły do gustu chyba ze wzgledu na mozliwość wypalania z większą predkością jak na minusach.

ok. Czy ewentualnie opłaca sie kupowac DVD Verbatimy Metal Azo? Czy ich jakosc bedzie lepsza?

Złączono Posta : 27.03.2006 (Pon) 18:10

Przeglądając strony natknąłem sie na taka tabelkę:

Wytwórnie płyt wysokiej jakości.

Producent płyty Marka płyty

Mitsui Chemicals HP, Mitsumi, Philips, Sony

Taiyo Yuden Company Limited Taiyo Yuden, 3M, Sony, Philips, Boeder, Imation

TDK Corporation 3M, Pioneer, TDK, Yamaha

Kodak Japan Limited Emtec, Kodak

Pioneer Video Corporation Pioneer

Ricoh Company KAO, Ricoh

Czy istnieje strona podajaca który nosnik gdzie jest produkowany, tak żeby sprawdzic to przed kupieniem?

Zbych1 czy mógłbys mi podac typ tych dvd+r verbatima które kupujesz?

niestety taka strona nie istnieje dlatego że to zależy w jakiej tłoczni producent zamówi płyty, taką niepopularną tłocznią jest korporacja Ritec która to jest najwiekszym producentem płyt i najtańszym kosztem (korea komunistyczna ) . Ritec tloczy płyty również dla tych najlepszych “producentów” jak Sony , verbatim czy tdk ale zazwyczaj takie milionowe jednorazowe zamówienia trafiają przewarznie do hipermarketów , prawdziwa plyta Sony pochodzi z tłoczni Sony recording Media Co. , verbatim z tłoczni Mitsubishi Chemical Co. Sprawdziłem teraz płytke Verbatim zakupiną w hipermarkecie niestety nie zidentyfikowała sie tłocznia napis No Name , prawie identyczna płytka od dobrego mojego zaopatrzeniowca również Verbatim identyfikacja :Mitsubishi Chemical Co. niestety w sklepie przed zakupem nie ma mozliwości tego sprawdzić , poprostu kupujesz po sztuce od kilku sprzedawców aż w koncu trafisz na porządną(orginalną) płyte i u niego bedziesz sie zaopatrywał

Aha program do identyfikacji nośników DVD:

] DVD Identifier V3.6.3

Sobie wypalam na Verbatim (DVD+R) Advanced AZO+ (kupione w pudelkach po 25sztuk) i odpadow nie uswiadczam; uwazam, ze sa to bardzo dobre plytki.

Z innymi plytami (np. TDK) tez nie bylo problemow (nawet z noname’ami z supermarketow 4x :slight_smile: )

nagrywarka - LG GSA-4163B

Oczywiście zgodze się z tobą ale jednocześnie troszkę uświadomie , wypalanie na płytkach no name (czasem źle wyważone) niekorzystnie wpływa na trwałość (długowieczność) nagrywarki , napewno niektorzy sie już o tym przekonali np. mój sasiad czy szwagier którzy nie dali sie przekonać do nagrywania na firmowych nośnikach , niestety ich nagrywarki szybko padły, a mieli nowsze od mojej , mój litle-on jest jedna z pierwszych nagrywarek DVD jakie pojawiły sie na rynku i działa do dzisiaj , kosztowała mnie ta nagrywarka ponad 700zł

Tylko i wyłącznie Verbatim, najlepsze płytki, najmniej błędów podczas nagrywania i odczytywania danych :slight_smile:

Znalazłem rózne wersje Verbatimów: wszystkie Mitsubishi Chemicals. Produkowane na Tajwanie i w Indiach. Ktore brac?

Chciałbym poruszyc równiez problem jakosci płyt. Zauwazyłem ze krawedz niektórych płyt jest nie najlepsza. Np tdk-wystarczy lekko wsadzic w nia paznokiec i juz warstwy sie rozchodza. Co w przypadku mozliwosci kontaktu płyty z powietrzem potrwa niewiele dłużej.