LG GT500 nie może się połączyć z internetem przez Wi-fi

(M Rak3) #1

Witam mam taki problem ze pisze ze "nie mogło znaleźć żadanego hosta" jak próbuje się połączyć przez wi fi w LG GT500 z internetem. Wiecie może co z tym zrobić

(Tauosu) #2

Zmienić telefon, jeżeli nie wykrywa to nic nie zrobisz. No chyba, że masz sieć z ukrytą nazwą.

(M Rak3) #3

Ale pomoc "zmienić telefon". Mi chodzi ze ja się podłączam do internetu ale nie moge wejść na żadną strone bo jak w czytuje to pokazuje sie ta wiadomość "nie mogło znaleźć żadanego hosta"

(Tauosu) #4

Telefon pewnie jest brandowany, prawdopodobnie problem z oprogramowaniem :stuck_out_tongue:

(Gole Kutasy) #5

I to są słowa PSEUDO-EKSPERTA

Aby telefon łączył się ZAWSZE przez WiFi, należy włączyć profil WLAN jako domyślny.

W tym celu wybieramy następujące opcje:

Menu -> Narzędzia -> Internet -> Ustawienia -> Profile -> tutaj aktywujemy profil WLAN (musi być oznaczony czerwonym ptaszkiem)

Po włączeniu domyślnego profilu WLAN, wszystkie operacje wymagające połączenia z siecią będą wykorzystywały WiFi. Nie jest wówczas konieczne włączanie WiFi przed uruchomieniem np. Opery Mini. Telefon automatycznie włączy tryb wyszukiwania dostępnych sieci bezprzewodowych, a następnie połączy się automatycznie lub poprosi o wybór jednej z dostępnych sieci.

Aby połączyć się z siecią, gdy nie mamy dostępu do sieci bezprzewodowych (np. chcemy połączyć się poprzez GPRS/EDGE/HSDPA), należy zmienić domyślny profil na ten odpowiadający naszej sieci (np. PLUS GPRS, bluconnect itp.)

(M Rak3) #6

Nie mam tego Menu -> Narzędzia -> Internet -> Ustawienia -> Profile -> tutaj aktywujemy profil WLAN (musi być oznaczony czerwonym ptaszkiem)