Lg gt540- brak połaczenia przez wifi

Witam,

mam lg gt540 i mam problem z netem przez wifi, telefon nie łączy si ez netem przez wifi tylko ściaga kasę. mam telefon w erze i zadzwoniłen do biura obsługi i powiedzieli mi żeby stworzyć nowy apn w wpisaniem byle jakich ustawień i go aktywować.

ale po aktywacji apn telefon sam sie przełącza na internetera,

żona ma ten sam telefon w orange i działa przez wifi,

sprawdzałem to bo nie włozyłem karty sim i działa net,

niewiem czy to ma znaczenie ale łacze się przez ikone blueconnect

Piotr

Dodane 05.05.2011 (Cz) 23:10

wiecie może jak usunąć ten trójkąt w lewym górnym rogu,

bo z market android nic nie mogę ściągnąć-wiecie może czy są jakieś globalne problemy z tym marketem,

czy go mam odinstalowac i zainstalować ponownie?

Aby zablokować internet od operatora jest dobry program APN droid - jednym kliknięciem blokujesz internet - dostępny w markecie (lub pod tym adresem), bądź też spróbuj znaleźć na necie. Z marketem nie mam problemów, a mam ten sam telefon co Ty.

O jaki trójkąt chodzi?

a jeśli będę chciał na chwile odblokowac neta od operatora t ojak odblokowac apndroit,

marker androit musze jeszce sprawdzic i odinstalowc aktualizację, zrobiłem to w telefonie u zony i działa.

APNdroid posiada Widżeta na pulpit - jednym kliknięciem blokujesz lub odblokowujesz… należy jedynie pamiętać, aby przy restarcie telefonu włączać tą aplikację - nie ma autorun;P

zainstalowałem APDdroid,włączyłem go (w lewym górnym rogu jest ON) wyłączyłem wifi i włączyłem przeglądarkę i internet działał,

mi chodzi żeby łączył sie tylko przez wifi (jęsli jest taka mozliwość).

w tym przypadku wifi miałem wyłączone więc nie powinni sie właczyć, w apndroid wyłaczyłem wszystkie apn-y

Co robić?

Troche kolego nie ogarniasz tematu

System android potrzebuje ogólnie internetu do aktualizacji programów, meili etc(tak jak windows) dlatego włączony jest ciągle przesył danych.

Instalując apndroid możesz wyłączać i włączać ten przesył(dokładniej to ten program dodaje końcówke ‘apndroid’ do nazwy twojego apn jakiego ustawiłeś i dlatego blokuje połączenie)

Jeśli nie masz wykupionego pakietu to wyłączaj zawsze przesył danych jeśli nie potrzebujesz używać internetu poza domem.

Co do wifi… to też nie trzymaj wifi cały czas włączonego. Rozwijając górną belke pojawią ci się opcje i tak szybko możesz kliknąć i włączyć/wyłączyć wifi

Jeśli będziesz łączył się po raz pierwszy to włącz wifi, wejdź w ustawienia bezprzewodowe, wybierz sieć z jaką chcesz się połączyć i wpisz ewentualnie hasło.

Teraz sieć będziesz miał mieć zapamiętaną. Więc jak drugi raz przyjdziesz do domu i włączyć wifi to powinno ci się automatycznie połączyć z siecią.

Gdy skończysz używać to pamiętaj o wyłączaniu bo tutaj wszystko ma znaczenie dla baterii

a jesli mam włączone wifi(połaczonyz jakąś siecią) i apndroid i korzystam z neta

to jaką mam pewnośc że telefon korzysta z wifi a nie z netu od operatora

Jeżeli chcesz mieć wtedy pewność, że telefon korzysta z WiFi to ustaw APNdroid tak, aby u góry na belce był napis “OFF” wtedy będąc podłączonym do neta przez WiFi będzie pobierał dane właśnie przez niego.

a nie “ON”?

‘On’ znaczy włączony przesył danych

czyli najlepiej mieć cały czas “off”

bo skoro “on” oznacza włączony przesył danych to net od operatora jest włączony?

Proszę poprawcie jeśli sie mylę

Tak, cały czas trzymaj na off jeśli nie chcesz żeby ci kasa z konta uciekała