LG GT540 Swift - FTP / pobieranie plików (WiFi)

Witam. Mam pytanie do posiadaczy telefonu LG GT540 Swift:

Czy podczas pobierania plików (np po 1GB) z serwerów typu rapidshare (np przez Operę Mobile)

czy telefon czy też samo pobieranie zacina się? I jak jest z pobieraniem torrentów (na odpowiednim do tego programie)

Prowadziłem taki eksperyment na Samsungu i900 Omnia, i zdarza się, że pobieranie zatrzyma się i przerwie (przez przeglądarkę)

A z torrentami jest tak, że po czasie transfer spada (mimo tego, że jest bardzo dużo seedów) i zatrzymuje się.

Chciałbym dowiedzieć się, czy coś takiego ma też miejsce w LG GT540.

Jest to fajny sposób na pobieranie plików (gdy się nie zacina ;x) gdyż z wykorzystaniem routera i wifi można pobierać pliki na telefon, bez komputera.

Na wysokie transfery nie licz Jak masz łącze około 1 Mb to może poleci na maksa ale ogólnie to strasznie słabe rozwiązanie. Dla przykładu nawet na dosyć dobrym routerze z OpenWRT też trzeba się nagłowić, żeby torrenty działały dosyć sprawnie a co dopiero na telefonie gdzie jest tak mało pamięci operacyjnej. Dziesiątki dodatkowych usług systemowych robią swoje. Marna platforma, z resztą jak każdy inny telefon nie pozwoli ci rozwinąć skrzydeł. O FTP nie wspominam nawet bo większe obciążenie i telefon leży. Lepszym rozwiązaniem jest NAS z prawdziwego zdarzenia np Netgear Stora i alternatywne oprogramowanie.

A łącze właśnie 1 Mb/s, bo wieś na więcej nie pozwoli :stuck_out_tongue_winking_eye:

Chodzi mi właśnie o pobieranie przy 1 Mb/s na omnii ściągając part 795 mb zacięła się przy 469,8 mb.

kiedy sciagalem po 500 mb i bylo ok, ale czasami sie zacina, ostatnio coś częściej.

omnia ma 128 mb ram a gt540 256, czy uważacie, że lg już podołałby zadaniu? :slight_smile:

Dodane 17.09.2011 (So) 20:56

Jest jeszcze jedna sprawa:

Omnia ma Windows Mobile, na który już nie wychodzą nowe wersje programów.

Natomiast w LG mamy Androida. Czy to może polepszyć sprawę ?

Jak już mówiłem. Mam ten telefon i nawet z ciekawości próbowałem, tyle, że mnie nie zadowala - 10Mb - też wieś BTW. LG ma 256MB RAM z czego jakieś 45 dostępne dla użytkownika. Kupowanie telefonu tylko dla tego celu to czysta głupota. Kup sobie routerek TL-MR3420 albo jego tańszego brata, postaw OpenWRT i masz normalny substytut NAS’a

Oczywiście telefon nie tylko do tego celu, a raczej przy okazji chciałbym go wykorzystać do pobierania plików. Wystarczy tylko by się nie zacinał przy pobieraniu z prędkością 1 Mb/s i będzie ok :wink: