Lg gt540 świft po czasie wyłącza wifi, aplikacje

witam. przejdę od razu do rzeczy:

od niedawna jestem posiadaczem lg gt540

na telefonie pobieram pliki z serwerów typu rapidshare. gdy podczas pobierania korzystam z telefonu to jest wszystko ok, natomiast gdy telefon leży uśpiony to zdarza się że przy pobieraniu większych plików wifi zostaje rozlaczone (rozlaczenie następuje po dłuższym czasie). wiem, że z routerem jest wszystko ok. ponieważ gdy tylko odblokuje klawiaturę to wifi automatycznie zostaje połączone. wygląda na to. że gdy telefon jest uśpiony to po

określonym czasie wyłącza wifi.

I moje pytanie dotyczy tego, gdzie można wyłączyć oszczędność energii czy ustawić by telefon sam nie wyłączał wifi? jak już pisałem, internet rozlacza się po dłuższym czasie gdy telefon leży nie używamy. gdy z niego korzystam np. przeglądając stronki itp. to wtedy nie rozlacza się i można pobierać bez problemu także większe pliki.

druga rzecz o jaką chciałbym spytać, to mam taki problem, że gdy zminimalizuje np operę przez która pobieram pliki, to pobierają się, ale gdy np. włączę jakąś grę to tel. wyłącza wtedy operę. czy można gdzieś ustawić by sam nie wyłączał aplikacji?

przypomnę:

lg gt540

android 2.1

proszę o odp. z góry dzięki :wink:

[Przycisk] Menu -> Ustawienia -> Opcje bezprzewodowe -> Ustawienia Wi-Fi ->[Przycisk] Menu -> Zaawansowane -> Zasady usypiania…

A tu to gorsza sprawa. Rozejrzałem się trochę i wychodzi na to, że żeby nieaktywna, drugoplanowa aplikacja nie była “ubijana” w razie konieczności “zrobienia miejsca” dla innych - musi mieć taką opcję. Bo w drugą stronę, wymusić zamknięcie, żeby zwolnić pamięć - do tego w markecie aplikacyjek jest od groma.

Zostawię na nockę i napiszę jutro co i jak. Dzięki za odp :smiley:

Dodane 24.09.2011 (So) 17:09

Na rano wifi wyłączone :confused: Teraz przez dzień ściągam i jest ok. Chyba że tel. chce spać w nocy? :stuck_out_tongue: