LG GT540 usuwanie aplikacji

Mam lg gt540 i domyślnie zainstalowane są programy typu twitter lg, facebook lg, sims 3 itd.

programy zainstalowane są chyba w katalogu /system/app.

Co się stanie jeżeli je usunę i wybiorę w telefonie opcję resetu do ustawień fabrycznych? Nie pojawią się jakieś błędy w związku z brakiem aplikacji które były częścią systemu?

A i jeszcze jedno jeżeli uzyskam uprawnienia root to nie będzie problemów z marketem?

Co do root’ a nie będzie żadnych problemów.

Natomiast co do aplikacji to nie wiem.

Usuwaj zbędne aplikacje ale nie ruszaj nic od google(nawet googletalk)

Ja gtalka usunąłem i mi właśnie przez to market nie działał

ok, ale jeżeli je usunę i wybiorę reset do ustawień fabrycznych to w ogóle wstanie system?

chodzi mi o aplikacje od lg, nie od google.

edit:

i jeszcze jedno: jakim programem najlepiej zrobić roota, klepanie komend raczej odpada, bo mi się nie chce :stuck_out_tongue: Android 2.1-update1

Zależy które. Napewno nie usuwaj LGhome itp, a np wbudowany facebook, shazam, sns itp to bez problemu.

Restart tutaj w zasadzie nie ma nic do rzeczy, bo jak usuniesz to zmiany są odrazu więc jakby coś miało się stać to odrazu po usunięciu.

Na www.lgswift.pl zobacz o usuwaniu aplikacji. Są mniej więcej podane które można bezpiecznie

dzięki, lghome nie usunę bo lubię ten ekran startowy, aczkolwiek korzystam obecnie z adw launcher,

natomiast cała reszta typu sns, sha… cośtam, twiter i fejsbuki to po prostu bloatware.

edit: poszukałem trochę w internecie, i znalazłem programy z4root i root explorer, i udało mi się usunąć niepotrzebne aplikacje od lg, ale mam jeszcze jedno (trochę głupie) pytanie:

Czy da się zmienić kolor paska na górze bez instalacji innego systemu?

Do root’ a używam Superuser’ a

Poczytaj tu: http://forum.android.com.pl/f200/

Ja na swoim i5700 mam zainstalowanego moda CyanogenMod 6.1.1 i tam jest opcja zmiany status bar’ u na czarny

ok, mniejsza o pasek, bo nie jest dla mnie zbyt ważny.

Po usunięciu niepotrzebnych aplikacji mam około 30MB wolnego miejsca na partycji systemowej, ale czy da się tam coś zainstalować bo szkoda marnować miejsce?

na razie wszystko chodzi ok, do roota użyłem z4root :wink: