LG GT540 vs SE XPERIA x10 mini


(dawbor) #1

Witam! zastanawiam się który z tych telefonów kupić, możecie coś doradzić?


(Gardner) #2

Zależy czego oczekujesz od smartfona.

LG GT540 "Swift" ma ekran opornościowy, X10 mini ma ekran pojemnościowy, jednak mimo wszystko brakuje chociażby dualtouch. Mimo wszystko używanie X10 mini będzie znacznie wygodniejsze ze względu na właśnie ekran pojemnościowy. Miałem w rękach Swifta i było mało komfortowo w porównaniu do mojego HTC Hero. Co do wydajności, to raczej podobne, X10 mini trochę małe ustrojstwo, ale chyba wystarczające. Ogólnie polecam forum serwisu android.com.pl, tam znajdziesz więcej informacji.


(FranTic_69) #3

Akurat tutaj zależy, czy dawbor ma zamiar bawić się w modyfikacje i\lub wgrywanie nieoficjalnych ROMów. Dualtoucha w x10 mini\mini pro można dość łatwo dostać poprzez odpowiednią modyfikację, albo (prościej) przez wgranie ROMu, który już go w sobie zawiera. Sam od kilku miesięcy posiadam x10 mini pro i ogólnie jestem bardzo zadowolony, wkurza jedynie jednak ciut zbyt mały ekran i krótki czas trzymania baterii.

Jeśli idzie o stronę techniczną, to bezsprzecznie wygrywa x10 mini - wydajniejszy, szybszy procesor, lepszy, 5mpx aparat, znacznie lepszy wyświetlacz - 16mln kolorów w SE, a tylko 256 tyś. kolorów w LG.

Słyszałem też od kilku znajomych, którzy mieli okazję obcować ze Swiftem, że niestety ma on tendencję do "zamulania" oraz kłopoty z płynnym wyświetlaniem szybkich animacji, co nie występuje w x10 mini nawet na oficjalnym sofcie.

Ogólnie, to polecam x10 mini, jeśli nie przeszkadzają małe rozmiary oraz krótki czas trzymania baterii, tym bardziej, jeśli masz zamiar wgrać jakiś ROM. Dodatkowo, po wgraniu odpowiedniego romu, można podnieść taktowanie procesora ze standardowych 600 mhz nawet do 710-725 mhz. Wyżej to już trzeba liczyć z padami, zawieszaniem się i przegrzewaniem, acz czytałem gdzieś, że komuś tam udało się wykręcić stabilne 800 mhz, ale to w sumie temat na inną dyskusję.


(ra-v) #4

Różnica procesorów

To jest prawie jak porównanie. Galaxy 3 do Galaxy S Samsungów.


(sadaj72) #5

X10 jest na snapdragonie

X10 mini (pro) jest na msm7227@600MHz, grafika adreno 200, 256MB RAM

Swift jest na msm7227@600MHz, grafika adreno 200, 256MB RAM