LG L194WT - tani a dobry?

194WT ma kąty 160, 196WTQ-SF ma 170 - przynajmniej wg danych technicznych. więc można oczekiwać, że 196WTQ rzeczywiście lepiej by się oglądało filmy (z opinii na skąpiec.pl wynika, że kąty są OK do filmów)?


poprawka:

L194WT także ma kąty 170/170 :

http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?ac … WT&model=8

Temat jest mylący - ja kupiłem i swoje opinie właśnie na Skąpcu wyraziłem. Ground, czy kupiłeś ten monitor?

U mnie jest juz prawie pol roku i nie narzekam, wrecz przeciwnie.

kremuwa: chciałem kupić L196WTQ, ale ostatecznie kupiłem L194WS. Jak działa? - będę wiedział za jakieś 2 tygodnie…

Ech… a ile dałeś?

608zł monitor.

Nie wiem, czy warto bylo oszczędzać… 196 kosztuje 670 złotych a w 194 kąty są trochę nizsze… i ludzie na nie narzekają…

a kto powiedział że z oszczędności? tak się składa że chciałem kupić L196 ale niestety nie mogłem go dostać (przejrzałem z 15 najtańszych sklepów na skapiec.pl i nigdzie nie był dostępny!), dlatego kupiłem 194, bo ileż można męczyć sie ze zużytym 9 letnim crt? :slight_smile:

co do kątów, to L194WS i L194WT na stornie producenta mają podane po 170 stopni, tak jak L196WTQ… na pewno są jakieś różnice, ale pewnie i tak 194 mi styknie, bo od zawsze miałem w komputerze jakieś ‘value selecty’ i mi to nie przeszkadzało :slight_smile:

Ja po przejsciu z gigantycznego 19" CRT z odbarwieniami jestem baardzoo happy :slight_smile:

witam właśnie sobie kupiłem dokładnie te model LG 19" LCD L196WTQ-SF

i mam takie problem otóż jak chce sobie film oglądać to jak zmieniam na movie co mi rozjaśnia obraz (wiecie o co mi chodzi ), to w niektórych momentach filmu ten obraz sam z siebie sie przyciemnia i nie wiem co jest grane czy monitor mam zepsuty czy to tak ma już być.

proszę o pomoc :slight_smile:

hm… wiesz co, ja mam taki efekt na telewizorze - jasność zmienia się samoistnie zależnie od jasności sceny - troszkę to rzeczywiście drażni (a tv to samsung)…

co do monitora - mam L194WS i póki co nie zaobserwowałem nic takiego - schemat ‘normalny’ - na ‘film’ jest zbyt duża jaskrawość/kontrast i obrazki wyglądają na ‘przepalone’…

LG L196WTQ-SF

Koleś, troszkę jesteś poza obecnym wątkiem, jeśli chcesz ponabijać posty to nie tutaj. Poczytaj ostatnie kilka postów to się dowiesz, ze nikt nie pyta ktory jest lepszy…