LG L194WT - tani a dobry?

http://www.skapiec.pl/site/szukaj/?sz=& … T&dzial=-1

Co sądzicie o tym monicie?

Złączono Posta : 17.08.2007 (Pią) 14:26

Lub o tym?

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/ … omentarze/

z tych dwóch brałbym ten model:

LG L196WTQ-SF

To to ja wiem :), ale czy opłaca się go kupić? Głównie chodzi mi o gry i dokumenty.

tak możesz brać opłaca się ale ten drugi model który wymieniłem (krótszy czas reakcji matrycy, lepszy kontrast, lepsze kąty widzenia).

Odradzam zakup tego monitora.

Którego? I z jakiego powodu?

Polecam zakup tego monitora (LG L194WT). Sam go posiadam i ■■■■■■■ mnie bierze. Dałęm za niego 6 m-cy temu 1500 zł a teraz jest taki tani. Nie zamieniłbym go na żaden inny. Do gier i filmów idealny. Bardzo ładnie wykonany, bierz koniecznie czarny (jak będziesz oglądał film w nocy zobaczysz dlaczego). Mam nadzieję, że pomogłem.

Baaaardzo :slight_smile:

Złączono Posta : 17.08.2007 (Pią) 20:02

Nachodzą mnie jednak watpliwości - LG L196WTQ-SF ma lepsze kąty i kontrast, a jednak znalazłem opinię, która w bardzo zły sposób o nim traktowała (za duży kontrast - jest coś takiego?? !!

już pisałem bierz tego, masz 7 dni w razie czego na zwrócenie sprzętu bez dodatkowych kosztów.(w sklepie poproś o podłączenie go w celu zobaczenia jak wygląda praca na nim).

Przecież kupuję w sklepie internetowym - jak mam sprawdzić jak wygląda praca na nim? :smiley:

to kup w lokalnym (w okolicach miejsca zamieszkania) :slight_smile:

Hehe - nie ma szans, ale ok - kupię go.

nie zapomnij napisać czy jesteś zadowolony z niego :stuck_out_tongue:

Naszło mnie dziwne pytanie - czy na panoramie można grać w starsze gry (Heroes III, Warcraft III i starsze) w normalnej rozdzielczości? (np. 1280x640 czy 800 x 600). Czy obraz nie będzie sztucznie rozciągany? Czy wogóle zostanie wyświetlony?

Już piszę. Obraz w starszych grach zostanie rozciągnięty - sztucznie, pełnoekranowo. W nowych oczywiście nie ma takiego problemu. Są jednak programy, mody które zmieniają rozdzielczość na 1440x900 w starociach. Gram tak choćby w NFS Underground 2 i jest gicik.

DO każdej gry musi być taki osobny mod? Nie ma takiego programu, który by był uniwersalny?

Nie szukałęm więc może jest. Nie gram w stare gry poza wyżej wspomnianą. Co do tych modzików to była jakaś strona, na której było ich sporo, do większości starych-popularnych gier. Niestety było to dawno i przepadło.

Mam monitorek już prawie od tygodnia i oto moje wrazenia:

Po wielu dniach zastanawiania się, zdecydowałem się na ten monitorek. A więc - czas reakcji matrycy niesamowity próbowałem za wszelką cenę wywołać smużenie i nic ;). Kontrast też wspaniały. Matryca co prawda TN, ale kąty naprawdę przyzwoite - ogłądałem kilka filmów w 5 osób i nikt się nie uskarżał. Jasność super, załączone całe okablowanie. Wygodne menu, dostępne także w języku polskim, kilka predefiniowanych ustawień, możliwa oczywiście ich personalizacja - SUPER! !!

Złączono Posta : 27.08.2007 (Pon) 11:59

Co do gier, na razie nie bawiłem się w mechaniczne zmienianie rozdzielczości ani ograniczanie paskami. Dlaczego? Bo zwyczajnie rozciągnięcia prawie nie widać!

Witam

A ja mam pytanie co do pracy po prostu z dokumentami worda na przykład.

Słyszałem, że wygodna jest funkcja pivot - ten monitor jej nie ma, ale czy rzeczywiście jest to uciążliwe? (lcd z pivotem są droższe wiadomo).

Pytanie nr 2: matryca tutaj to PN - najlepsze PVA? - jak to z tym jest?

Przymierzam się właśnie do zakupu tego monitora (L196WTQ-SF) - monitor potrzebny do internetu/filmów/trochę gier i mam nadzieję, że ten się sprawdzi ponieważ ma niski czas reakcji i dobre kąty widzenia (z tego co ludzie o nim piszą - a są zadowoleni).

Mam LG L194WT. Kąty widzenia nie są rewelacyjne. W poziomie ujdą, ale w pionie lipa. Monitor mam na biurku, puszczam film, czy włączam TV, kładę się i głowę muszę mieć na wysokości monitora, inaczej obraz ciemnieje. Jeżeli mam głowę niżej od monitora, ciemnieje góra, jak wyżej, to duł. Sam zamierzam go wymienić na model Samsunga 22’. Lepsze mają kąty widzenia. Na jaki? Jeszcze nie wiem.