LG L40 (D160) – wyłączanie się telefonu przy logo LG

Witam. Wczoraj, będąc za zajęciach, rozładował mi się telefon. Postanowiłem go podładować, wpinając go do kontaktu. Po zakończeniu zajęć oczywiście odpiąłem go i po jakimś czasie włączyłem. Okazało się, iż telefon uruchomił się do logo LG po czym sam wyłączył i znów włączył – też do momentu logo. I tak cały czas. Wyjąłem baterię, po czym zamontowałem ją z powrotem i jednak problem nadal był. Po kilku próbach wyjmowania i wkładania baterii telefon uruchamiał się tylko do logo, wyłączał, ale już ponownie nie uruchamiał, nie był w tej pętli. Podłączyłem go potem do kontaktu. Pokazał mi się ekran ładowania baterii, nie było pokazane, ile już procentów ma i telefon się wyłączył i wpadł w pętle. Uruchamia się, pokazuje się ekran ładowania po czym się wyłącza i tak w kółko. Próbowałem wejść w tryb Recovery, ale nie mogę. Nie wiem, czy się nie da, czy po prostu ja nie umiem… W każdym razie potem podłączyłem go także do komputera – nie widzi on go. Nie wiem, co powinien zrobić. Dodam, iż przez długi okres czasu ładowałem mój telefon, podpinając go do komputera przez USB. Tylko będąc na zajęciach, podpiąłem go do kontaktu. Nie wiem, czy to problem z napięciem był czy co. Także rzadko miewała się sytuacja, że doprowadzałem telefon do stanu wyłączenia go. Ostatnio zawsze miał ileś procentów. Gdy spadało do 15, 10%, ładowałem go. W lipcu tego roku pamiętam, iż mój telefon wariował. Gdy go wyłączyłem i włączyłem, telefon włączał się, ładował się cały pulpit, ikony itd, a po zgaszeniu się ekranu, telefon się wyłączał i restartował na nowo i tak w kółko. Jakoś udało mi się uspokoić go. Pamiętam, że zdarzyło się tak nieraz. Miałem chyba jakąś aplikację, przez którą sobie chyba rdzeń wyłączyłem, więc może dlatego. Potem ją odinstalowałem i chyba nie było tego problemu. Nie wiem, czy to może mieć związek z obecną sytuacją, ale napisałem ją. Z góry dziękuję za pomoc.

Najpewniej padła bateria. Prostej metody na sprawdzenie trafności tej hipotezy nie znam, oprócz podmiany na inną sprawną i naładowaną.

“uruchomił się do logo LG po czym sam wyłączył i znów włączył – też do momentu logo” -zapewne gdyby to była wina baterii to telefon by się wyłaćzyl i już sam nie właczyl .Ja obstawiam soft.

Mam identyczny problem,nie wiem czy to wina bateri jest poradził ktoś z tym sobie??? Czekam na odpowiedzi :slight_smile: