LG L5 aplikacje w tle

Telefon oczywiscie jest na androidzie. Sciagnalem aplikacje ‘advanced task killer’. Mimo usmiercania aplikacji dzialajacych w tle przy uzyciu tej aplikacji i z poziomu Menu->Ustawienia aplikacji, aplikacje dalej sie uruchamiaja, mimo ze niektorych nigdy nawet nie uzylem. Czesc tych niepotrzebnych odinstalowalem, ale czesc nadal uruchamia sie w tle samoczynnie. Jaki jest sposob by sie one nie uruchamialy jesli tego nie chce? czy w sklepie google jest lepsza aplikacja?

Taka specyfika Androida. Stosowanie app killerów na tym telefonie to niedobry pomysł.

Działa płynnie bez tego.

Ubijanie procesów w tle nic nie daje, lecz nawet może zwiększyć zużycie baterii, bo będą się znów musiały uruchomić.

Wszelakie task killery to syf sam w sobie, jedyny racjonalny task killer to seryjny menadzer zadań androida, niestety nie ma go na każdym sofcie/modelu ale na każdy da się wgrać poprzez adb push.

Jest natomiast inne rozwiązanie, mianowicie rootujemy telefon po czym wchodzimy przez np. root explorer w system/app odszukujmy appki ktore sa nam zbyteczne i zmieniamy im nazwe dodając na końcu .BAK ( od backup ) dzięki temu android nie bedzie w stanie ich odpalić a w razie potrzeby będzie można je przywrócić zmieniając nazwe na pierowtną, takie odszczurzenie telefonu z andkiem daje niesamowite efekty w szczególności jak ma się zaśmiecone brandowe softy od operatora ( które swoją drogą polecam wywalić i wrzucić soft od producenta )