LG L65 v Samsung Galaxy Trend Plus

Zastanawiam się nad wyborem nowego telefonu w abonamencie za 49 zł w Plusie. Obydwa są w tej samej cenie (3 zł).

 

Który z nich jest lepszy? I dlaczego?

 

Jaka jest ich wartość rynkowa (gdybym chciał sprzedać)?

 

Telefon do standardowego użytku, robienia zdjęć i nagrywania filmików. Fajnie byłoby dodatkowo móc fajnie obejrzeć mecz w Internecie.

 

A może ma ktoś lepszy pomysł w tym przedziale opłatowo-cenowym? Tylko ja o tym nie wiem?  :slight_smile:

Proszę o pomoc, nie jestem w obeznany w temacie. Byłbym bardzo wdzięczny.

Nie jestem ekspertem, ale tyle co się orientuję to wybrałbym L65 z uwagi na:

  • lepszy i większy wyświetlacz - L65 to 4,3 cala oraz IPS - Trend to 4 cale i zwykły TFT. IPS to głównie lepsze kąty widzenia i lepsza widoczność przy jasnym świetle dziennym.

  • nowszy Android - L65 ma 4.4 KitKat - Trend 4.2 JellyBean

  • L65 ma wiecej pamięci tzw. operacyjnej RAM 1GB - Trend tylko768MB - jest to dosyć ważny parametr żeby telefon pracował płynnie i nie ścinał przy uruchomieniu kilku programów.

  • L65 ma mocniejszą baterię 2100 mAh - Trend tylko 1500 mAh co przy podobnych procesorach może przekładać się na dłuzszy czas pracy L65.

Pozostałe parametry maja podobne, Samsung nagrywa moze trochę lepsze filmiki (wyzsza rozdzielczość kamery).

Z tego co widzę w ofercie PLUSa, to wziąłbym LG F70, chyba jest też po 3 zł. Ma czterordzeniowy procesor, wyświetlacz IPS 4,5 cala, 1GB pamięci RAM, szybki internet LTE, nagrywa filmy w HD, ma dobrą baterię 2440 mAh. Mój syn ma taki i bardzo go sobie chwali a jest dosyć wybrednym użytkownikiem.

O innych markach nie będę się wypowiadał bo nie znam ich na tyle jak Samsunga czy LG.

Możesz sam popatrzeć, zwracając głównie uwagę na te cechy telefonów o których pisałem wyżej czyli wyświetlacz, bateria, procesor, panięć.

 

Pozdrawiam.

Akurat w tym układzie LG F70 jest po 199 zł. Pozostałbym więc przy LG L65/Samsungu Galaxy Trend Plus.

 

Niemniej jednak dziękuję za wyczerpującą wypowiedź. Powyższe wskazówki z pewnością są bardzo cenne. Nie ukrywam natomiast, że naturalnie życzyłbym sobie zaczerpnąć większej ilości opinii - wiadomo dlaczego. Może ktoś jeszcze zechciałby dodać coś od siebie?

Galaxy Trend Plus jest strasznie biednym modelem. Z tych dwóch zdecydowanie L65.

 

Większego wyboru nie masz?

Niby miałbym może większy wybór, jednak chodzi mi o jak najniższą opłatę za telefon. Najlepiej kilka złotych, góra kilkadziesiąt czy tam koło stówy (jeśli będzie trzeba). Jak widzicie, nie mam jakichś ogromnych wymagań co do telefonu. “Telefon do standardowego użytku, robienia zdjęć i nagrywania filmików. Fajnie byłoby dodatkowo móc fajnie obejrzeć mecz w Internecie”. Aparat, kamera i Internet.

 

Dla pewności zapytam inaczej. Mianowicie czy przy niższym abonamencie (39 zł) - a co za tym idzie - wyższej opłacie za telefon (109 zł za LG L65 przy zaledwie 59 zł za Samsunga Galaxy Trend Plus - czyli prawie dwa razy mniej!) mimo to nadal doradzalibyście LG L65? Przypomnę tylko, że niska opłata za telefon również jest dla mnie istotna.

 

Bo tak czy inaczej skłaniam się jednak do abonamentu na 39 zł…