LG L7 II - Błędny odczyt pojemności baterii


(Dimatheus) #1

Hej,

Kilka tygodni temu zakupiłem telefon LG L7 drugiej generacji. Wszystko z nim OK poza jednym szczegółem. Mimo że telefon wyposażony jest w baterię o pojemności 2460mAh, karnel telefonu wykrywa ją jako baterię 1500mAh. W taki sposób identyfikują pojemność baterii programy - na przykład Baterry Monitor Widget , choć nie tylko on. Co ciekawe w chwili, gdy telefon się ładuje i daje znak, że bateria została naładowana, wystarczy nie odłączać ładowarki (nie jest konieczne ciągłe jej podłączanie i odłączanie), by bateria naładowała się bardziej. Widać to po wskazywanym przez system poziomie baterii. Po takim ładowaniu przez pół dnia na telefonie pojawia się wskaźnik 100% naładowania, by później powoli, acz sukcesywnie zmniejszać tą procentową wartość.

Telefon posiada Androida w wersji 4.1.2 i jest to brandowe oprogramowanie Plusa. Nie jest on zrootowany, był natomiast przywracany do stanu fabrycznego.

Czy macie jakieś pomysły, co zrobić, by telefon poprawnie wykrył baterię?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(przemek7525) #2

Nie masz może wśród znajomych kogoś, kto ma taki telefon jak Ty, lub jakiegoś innego LG, gdzie ta bateria by pasowała? Jeżeli nie, to w salonie Plusa zapytaj, czy mogą sprawdzić Twoją baterię w jakimś telefonie, który mają na sklepie.

I to samo w drugą stronę, czyli baterię z innego telefonu sprawdzić w tym Twoim ;).

Wtedy można by sprawdzić, czy uszkodzona jest bateria, czy coś nie tak jest z telefonem, a bardziej bym podejrzewał jednak baterię.


(Piotrek2255) #3

A ja bym po prostu zrobił flesz czystego softu, błąd odczytu baterii jest bardzo powszechny w Androidzie.


(Dimatheus) #4

Hej,

 

Właśnie z bateriami w LG to jest porażka - w Nokiach baterie w wielu modelach są identyczne - tutaj niestety nie. Sprawdzałem oprócz mojego LG L7 II także LG L5 II i LG L9 I, i każdy ma inną baterię. Fajna polityka.

 

To też nie jest takie proste, bo telefon kupiony na Allegro - telefon otrzymany za przedłużenie umowy i od razu sprzedany w oryginalnym stanie.

 

Wydaje mi się, że nie do końca. W sumie jak dłużej ładuję, to bateria ładuje się bardziej. Gdyby była uszkodzona - wydaje mi się - że nie powinno być różnicy.

 

Też się nad tym zastanawiałem. Generalnie moja zabawa z Androidem dopiero się zaczyna. Zawsze wolałem proste telefony bez systemu. W końcu trzeba się jednak było przełamać. Stąd też pytania:

  • Masz jakieś sprawdzone sposoby na wgranie oprogramowania?
  • Wgranie nowego softu oznacza utratę wszystkich ustawień i zawartości telefonu? Karty pamięci nie tyka?
  • Lepiej wgrać oprogramowanie brandowane przez Plusa czy oryginalnego Androida producenta dla tego modelu?
    Pozdrawiam,

Dimatheus


(przemek7525) #5

Brandy w Androidach nie różnią się zbyt wiele od czystych softów. Kilka dodatkowych dzwonków, aplikacji i tapet, ewentualnie własny launcher. No ale za aktualizacjami trzeba czasem poczekać.


(Dimatheus) #6

Hej,

Generalnie okazało się, że w oprogramowaniu LG istnieje możliwość uruchomienia naprawy instalacji. Po uruchomieniu pobrano najnowszą wersję oprogramowania brandowanego przez Plusa (10F). Niestety instalacja nie zmieniła nic - bateria nadal wykrywana jest jako bateria o pojemności 1500mAh. Nie zostaje więc nic innego, jak spróbować sprawdzić telefon i baterię z pomocą innego egzemplarza tego modelu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(S1ayto San) #7

Witam. Czy problem udało się rozwiązać? Jestem w takiej samej sytuacji. Jedyna różnica jest taka, że posiadam niebrandowany soft, a obok mieksza znajomy, który również ma ten model lg. Baterią zaintereowałem się kiedy porównałem czas pracy z innymi telefonami moich znajomych. O wiele krótszy czas pracy baterii pomimo większej pojemności wydał mi się niepokojący. Trafiłem na ten post i również u mnie system informuje program o 1500mah baterii i dokładnie przy takim naładowaniu wskazuje 100%…

 

Także powtarzam prośbę - czy ktoś wie co można zdziałać w tym temacie?

 

update. program się ogarnął po pewnym czasie - 2376mAh pokazuje. Co nie zmienia faktu, że po wgraniu fabrycznych i wyłączeniu praktycznie wszystkiego, na czuwaniu ze 100% zchodzi mi do 85% w 15-20 minut…


(Dimatheus) #8

Hej,

Niestety nie udało się. Poszedłem nawet dalej i kupiłem dodatkową baterię - niestety, nadal program wskazywał pojemność 1500mAh. Co do Twojego syndromu, to u mnie jest podobnie, gdy odłączę ładowarkę po wyświetleniu komunikatu o naładowaniu całkowitym. Jeśli zostawię telefon z podłączoną ładowarką na dodatkowe 2 godziny, to 100% poziom baterii utrzymuje się nawet przez kilka godzin. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus