LG L7 II - Błędny odczyt pojemności baterii

Hej,

Kilka tygodni temu zakupiłem telefon LG L7 drugiej generacji. Wszystko z nim OK poza jednym szczegółem. Mimo że telefon wyposażony jest w baterię o pojemności 2460mAh, karnel telefonu wykrywa ją jako baterię 1500mAh. W taki sposób identyfikują pojemność baterii programy - na przykład Baterry Monitor Widget , choć nie tylko on. Co ciekawe w chwili, gdy telefon się ładuje i daje znak, że bateria została naładowana, wystarczy nie odłączać ładowarki (nie jest konieczne ciągłe jej podłączanie i odłączanie), by bateria naładowała się bardziej. Widać to po wskazywanym przez system poziomie baterii. Po takim ładowaniu przez pół dnia na telefonie pojawia się wskaźnik 100% naładowania, by później powoli, acz sukcesywnie zmniejszać tą procentową wartość.

Telefon posiada Androida w wersji 4.1.2 i jest to brandowe oprogramowanie Plusa. Nie jest on zrootowany, był natomiast przywracany do stanu fabrycznego.

Czy macie jakieś pomysły, co zrobić, by telefon poprawnie wykrył baterię?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie masz może wśród znajomych kogoś, kto ma taki telefon jak Ty, lub jakiegoś innego LG, gdzie ta bateria by pasowała? Jeżeli nie, to w salonie Plusa zapytaj, czy mogą sprawdzić Twoją baterię w jakimś telefonie, który mają na sklepie.

I to samo w drugą stronę, czyli baterię z innego telefonu sprawdzić w tym Twoim ;).

Wtedy można by sprawdzić, czy uszkodzona jest bateria, czy coś nie tak jest z telefonem, a bardziej bym podejrzewał jednak baterię.

A ja bym po prostu zrobił flesz czystego softu, błąd odczytu baterii jest bardzo powszechny w Androidzie.

Hej,

 

Właśnie z bateriami w LG to jest porażka - w Nokiach baterie w wielu modelach są identyczne - tutaj niestety nie. Sprawdzałem oprócz mojego LG L7 II także LG L5 II i LG L9 I, i każdy ma inną baterię. Fajna polityka.

 

To też nie jest takie proste, bo telefon kupiony na Allegro - telefon otrzymany za przedłużenie umowy i od razu sprzedany w oryginalnym stanie.

 

Wydaje mi się, że nie do końca. W sumie jak dłużej ładuję, to bateria ładuje się bardziej. Gdyby była uszkodzona - wydaje mi się - że nie powinno być różnicy.

 

Też się nad tym zastanawiałem. Generalnie moja zabawa z Androidem dopiero się zaczyna. Zawsze wolałem proste telefony bez systemu. W końcu trzeba się jednak było przełamać. Stąd też pytania:

  • Masz jakieś sprawdzone sposoby na wgranie oprogramowania?
  • Wgranie nowego softu oznacza utratę wszystkich ustawień i zawartości telefonu? Karty pamięci nie tyka?
  • Lepiej wgrać oprogramowanie brandowane przez Plusa czy oryginalnego Androida producenta dla tego modelu?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Brandy w Androidach nie różnią się zbyt wiele od czystych softów. Kilka dodatkowych dzwonków, aplikacji i tapet, ewentualnie własny launcher. No ale za aktualizacjami trzeba czasem poczekać.

Hej,

Generalnie okazało się, że w oprogramowaniu LG istnieje możliwość uruchomienia naprawy instalacji. Po uruchomieniu pobrano najnowszą wersję oprogramowania brandowanego przez Plusa (10F). Niestety instalacja nie zmieniła nic - bateria nadal wykrywana jest jako bateria o pojemności 1500mAh. Nie zostaje więc nic innego, jak spróbować sprawdzić telefon i baterię z pomocą innego egzemplarza tego modelu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam. Czy problem udało się rozwiązać? Jestem w takiej samej sytuacji. Jedyna różnica jest taka, że posiadam niebrandowany soft, a obok mieksza znajomy, który również ma ten model lg. Baterią zaintereowałem się kiedy porównałem czas pracy z innymi telefonami moich znajomych. O wiele krótszy czas pracy baterii pomimo większej pojemności wydał mi się niepokojący. Trafiłem na ten post i również u mnie system informuje program o 1500mah baterii i dokładnie przy takim naładowaniu wskazuje 100%…

 

Także powtarzam prośbę - czy ktoś wie co można zdziałać w tym temacie?

 

update. program się ogarnął po pewnym czasie - 2376mAh pokazuje. Co nie zmienia faktu, że po wgraniu fabrycznych i wyłączeniu praktycznie wszystkiego, na czuwaniu ze 100% zchodzi mi do 85% w 15-20 minut…

Hej,

Niestety nie udało się. Poszedłem nawet dalej i kupiłem dodatkową baterię - niestety, nadal program wskazywał pojemność 1500mAh. Co do Twojego syndromu, to u mnie jest podobnie, gdy odłączę ładowarkę po wyświetleniu komunikatu o naładowaniu całkowitym. Jeśli zostawię telefon z podłączoną ładowarką na dodatkowe 2 godziny, to 100% poziom baterii utrzymuje się nawet przez kilka godzin. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus