LG Leon 4G LTE - opinia użytkowników

Witam wszystkich!

Na moim celowniku jest obecnie (żegnaj, Sony Xperia L) LG Leon 4G LTE. Czy ktoś kiedykolwiek miał ten telefon w dłoni? Na internecie mało co opinii znalazłam, tylko jedną na Ceneo. Dobrze wygląda, nie potrzebuję zbyt dużego ekranu, jednak wymagam zawsze 1 GB RAM, żeby nic się nie ścinało. Co o nim sądzicie? Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś krótko opisał plusy oraz minusy tego modelu.

Pozdrawiam (i dziękuję z góry), Neukrate.

Opinii jest mało bo to typowa zapchaj dziura na rynku od LG :slight_smile: Wady to słaba rozdzielczość i najpewniej brak jakiegokolwiek przyszłego wsparcia. Jesteś w 100% przekonana do niego? I czego oczekujesz oprócz 1GB RAM? Bo w podobnej cenie można znaleźć lepsze (według mnie) telefony jak LG Spirit, Moto E 2015, ASUS Zenfone 4/5, Lumia 640.

Ma być na MIX Klasyczny od Play’a (24 doładowań po 30 zł), jednak mój budżet nie przekracza obecnie 300 zł. Niestety, ale Spirit kosztuje dokładnie 499 zł. Mógłby być jeszcze LG F60 lub Alcatel OneTouch Pop C9, ale nie wiem, jak to z nimi jest. Sony Xperia odpada z powodu wbudowanej baterii. Myślę jeszcze nad Philips, ogólnie patrzę na recenzje innych. Nie zależy mi na wbudowanej pamięci, bo i tak można ją zwiększyć za pomocą karty SD.

Przejrzałem wszystkie jakie mają i z ciekawych jest jeszcze Huawei Ascend G620s i jeśli dopłacisz 59zł to masz najlepszy wybór czyli Lumia 640. Nie bierz żadnych Alcateli, Philipsów, MyPhonów itd

Nie mam zamiaru brać żadnych Lumii (założenie z kolegą, że nigdy nie kupię Lumii). Popatrzyłam teraz na Huawei Ascend G620 i według innych sprawuje się dobrze.

No to jeśli musi być konkretnie w abonamencie to bierz tego Huawei :wink: Nie widzę nic ciekawszego.

Mam jeszcze pytanie dotyczące wbudowanych baterii - czy będzie możliwe jej wymienienie, czy może trzeba będzie nowe urządzenie zakupić, jakby się zepsuła?

Można wymieniać ogniwa ale wiąże się to z rozkręceniem telefonu i doborem odpowiedniej sztuki. Jednak jak kupujesz telefon na 2-3 lata to raczej bateria się nie zepsuje w tym czasie. LG Leon nie ma wbudowanej baterii tak BTW.

Wg specyfikacji jest bardzo podobny do F60. Taka średnia półka telefonów. Pewnie będziesz zadowolony. Podany wyżej Huawei ma lepszy ekran więc może być lepszym wyborem.