LG M237WDP + XBOX360+ KOMP + Creative P5800

Cześć wszystkim, mam do was taką sprawę: jako, że udało mi się kupić za 1zł monitor, xboxa 360 za 1/4 ceny + dobrego kompa(w drodze) pomyślałem o stworzeniu takiego jakby multimedialnego centrum w HD. Monitorek podepnę do kompa DVI-DVI kabelkiem, do kompa podepnę także głośniki Creaive P5800 i będzie fajnie. No ale chciałbym za monitorem (mam tam luz) postawić XBOXa 360 i podłączyć go kablem HDMI- HDMI do monitora. No i moje pytanie jest takie jak zrobić, żeby do tego XBOXA i monitora podłączyć głośniczki 5.1. Chodzi mi o to, żeby to wszystko było płynnie tj. żebym nie musiał przełączać kabli z tyłu kompa i monitora ustawiać itp. Wpadłem ja jeden pomysł ale nie wiem czy dobry i czy zadziała no i czy ewentualnie coś mi się nie spali. Moje Creativy mają taki przewodowy pilot z wejściem na słuchawki, ten monitorek też ma wejście na słuchawki i dodatkowo dodali do niego kabel 3,5mm - 3,5mm słuchawkowy czyli przewiduję jakieś kombinację z dźwiękiem. Czy to da radę jeżeli podłączem tymże kabelkiem tego przewodowego pilota z telewizroem? Zadziała? Nie spali się? Wszystkie 6 głośników?