LG OLED55CX3 Ubezpieczenie

Witam kupiłem telewizor LG OLED55CX3. Telewizor kupiłem 15 dni temu i chciałem sobie dokupić dziś do niego ubezpieczenie. Niestety nie udało mi się tego zrobić.

Dzwoniłem do sklepu to powiedzieli mi że 3 dni po zakupie jest na to czas i że teraz jest na to za późno.

Dzwoniłem do ubezpieczyciela Ergo Hestia i powiedzieli mi że takie ubezpieczenie na sam telewizor to tylko przez sklep. Zaproponowali mi że mogę dokupić takie ubezpieczenie w ramach ubezpieczenia domu ale wtedy telewizor będzie tylko ubezpieczony na wady mechaniczne i co ciekawe jak się matryca popsuje czy będą jakieś wypalenia to tego ubezpieczenie nie obejmuje ale jak ekran będzie potłuczony to już obejmuje. Jak dla mnie to trochę zawiłe i sobie odpuściłem.

Czy jest jakiś sposób żeby ubezpieczyć sam telewizor? Chodzi mi żeby był ubezpieczony na takie wady jak wypalenia i uszkodzenia matrycy tak zwane uszkodzenia wewnętrzne.

Dzwoniłem też do LG i ich gwarancja obejmuje 2 lata i nie da się jej przedłużyć ale jak się coś popsuje przez ten czas to na daną cześć wymienioną jest tak samo gwarancja 2 lata.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Tak. Nazywa się to gwarancja i powinno ci to wystarczyć.
Czego ty się boisz, że może stać się coś temu tv stojącemu w salonie/pokoju, że aż wpadłeś na tak głupi pomysł jak ubezpieczenie go?

To jest telewizor OLED także jest możliwość wypalenia się ekranu. Z reguły taki telewizor nie będzie sprawny tak długo jak telewizor LED dlatego wolałbym mieć to ubezpieczenie.

Wyobraź sobie że po 2 latach użytkowania telewizora wypala Ci się na stałe jakiś pasek zdrowia z gier albo coś innego to wtedy to albo naprawa na własną rękę co pewnie było by nie opłacalne bo trzeba było by wymieniać całą matrycę albo telewizor na złom. Nie wiem jak to jest z tymi wypaleniami czy trzeba wymieniać całą matrycę czy są jakieś inne sposoby na naprawę.

Dość sporo zapłaciłem za ten telewizor także chciałbym żeby jak najdłużej był sprawny.

Od tego jak pisałem wyżej masz gwarancję producenta.
Od takich rzeczy jak wypalenie ekranu nie ubezpieczysz TV.
Wypalenie matrycy to efekt jej zużycia które kiedyś prędzej czy później nastąpi. Dlatego nikt tego ci nie ubezpieczy. Natomiast możesz dostać gwarancję, że przez dwa lata wypalenia nie powinny się pojawić. Jednak prędzej czy później one się pojawią - bo to normalna sprawa - sprzęt się zużywa, starzeje. Przed starzeniem sprzętu nikt nie będzie go ci ubezpieczał.

To w takim razie daje sobie spokój z tym ubezpieczeniem. Na to wychodzi że lepiej żeby się wypaliło coś w ciągu tych 2 lat bo wtedy wymienią matrycę na nową i ta matryca z automatu dostaje 2 lata gwarancji.

Używaj OLEDa normalnie, nie oglądaj nonstop jednej stacji. Nie zostawiaj go włączonego na jednym kanale gdy nie oglądasz TV. I najważniejsze: po wyłączeniu telewizora NIGDY nie wyciągaj wtyczki z gniazdka. OLEDy muszą cały czas pracować w trybie czuwania. Podczas tego trybu odświeżają matrcycę właśnie po to by zapobiegać wypalaniom. Odłączając tv od gniazdka nie pozwalasz podczas czuwania telewizorowi przeprowadzić konserwacji matrycy.

Masz poczytaj sobie
https://www.lg.com/us/experience-tvs/oled-tv/reliability

Piękna notka marketingowa. Niestety faktem jest, że ryzyko wypalenia matrycy OLED jest znacząco wyższe niż dla ekranów wykonanych w innych technologiach.

Ubezpiecz od stłuczenia po prostu, są takie polisy. I dokup specjalny gadżet, który w razie wypalenia rozszerza gwarancję z wypalenia na potłuczenie,polecam taki.