LG P970 aktualizacja do 2.3.4 PLAY

Witam

Zakładam ten wątek bo nic nie znalazłem podobnego. Minęło dużo czasu od wydania Androida 2.3.4 Gingerbread na P970, LG oficjalnie wydało dla niebrandowanych, T-Mobile, Plus i Orange chyba już wydały dla tego modelu, a PLAY nadal nie. Na infolinii LG powiedzieli, że mogę aktualizować, ale wspominali o tym, że PLAY robi zawsze opóźnienia. Tyle, że ta wersja Androida wydana została dawno temu ! W drodze jest ICS na P970.

W związku z tym mam następujące pytanie: czy interwencje na infolinii pomogą ? co można w tej sytuacji zrobić ? Nie chcę tracić gwarancji, bo mógłbym wgrać niebrandowany, a system gwarancji to wyklucza i to jest wada (custom romy jeszcze rozumiem…), można z niebrandowanego wrócić do play’owskiego, ale takowego nadal nie ma (tak jak robiło się z GT540) i w razie czego serwis uzna.

Użytkownicy LG P970 Swift Black, co można w tej sytuacji zrobić ? Bo jest beznadziejna, miałem LG GT540 i update brandowany do 2.1 był szybko, a LG zawaliło i nie wydało 2.2 na ten model. Tutaj sytuacja jest odwrotna i kuriozalna, zawaliła sieć, choć to ona zleca chyba LG przygotowanie takiego romu (albo się mylę i robią to technicy PLAY).

:evil:

Idź do serwisu LG i powiedz, że coś ci tam nie działa, telefon się zawiesza czy coś i poproś o zainstalowanie najnowszego, niebrandowanego oprogramowania w ramach serwisu gwarancyjnego. Tak robiłem z telefonami Samsunga i Nokii. Chociaż jeśli ma się pokazać ICS na ten telefon, to poczekałbym aż to się stanie i dopiero wtedy poszedłbym z tym do serwisu.

Nie chcę być czarnowidzem, ale szczerze wątpię, że wyjdzie oficjalny ICS dla p970.

Jak do tej pory od roku po internecie krążą tylko plotki a nie oficjalne zapowiedzi.

Tak jak napisał Kamil_W, albo idź do serwisu i niech ci zaktualizują, albo poczytaj na tym forum http://forum.android.com.pl/f360/ i zaktualizuj sam.

ICS został oficjalnie zapowiedziany dla Swift Black’a a do tego są pudełka z tym fonem z naklejką “upgradable to Android ICS”, dla LG to jeden z flagowych telefonów, bo seria Optimus cieszy się dużą popularnością.

http://www.telepolis.pl/news.php?id=26098

To dosłownie jaja, myślałem o tym, ale nie wiem czy za nieuzasadnione zgłaszanie reklamacji i wad LG może chyba nałożyć koszty sprawdzenia sprzętu itp., bo do serwisu nie da się “pójść” tylko przyjeżdża kurier na koszt LG i zabiera sprzęt do serwisu :wink:

ICS fajny, ale ponoć ludziska narzekają, że wiesza się gorzej niż Gingerbread, ale to wina partactwa producentów.

W Rzeszowie na szybko znalazłem:

“SANSERWIS”, RZESZÓW, AL. KRZYŻANOWSKIEGO 12A

Dowiedz się, czy prowadzą gwarancyjny serwis telefonów. Jeśli tak, poproś o wgranie świeżego systemu. Zarówno w punkcie serwisowym Samsunga, jak i w Nokia Care zrobili mi to na poczekaniu. Trwało to tyle, co zamówienie i wypicie kawy.

Nie ma to jak konkretna zapowiedź.

Poza tym z tego co pamiętam już w listopadzie 2011 o tym mówiło LG… bez efektów.

ludzie różne rzeczy naklejają pudełka :wink:

a swego czasu dla LG flagowym modelem był GT540, który został porzucony na 2.1 Donut, choć możliwości pozwalały na więcej co społeczność dobitnie udowodniła LG.

mówisz, że się resetuje i prosisz o aktualizację, kto ci to udowodni? :smiley:

Tyle, że nie zwróciłeś uwagi na to, że dla GT540 który posiadam, LG nie zapowiadało oficjalnego update do 2.2 bo na to wszyscy czekali. Tutaj potwierdza to singapurski oddział LG (koreański też, a kanadyjski zaprzeczył). Więc raczej to nie bujda, bo mimo serii smartfonów L, LG P970 to nadal obok innych z serii Optimus wizytówka firmy.

no a jak mnie obciążą kosztami będą jaja, a od wydania update jest PLAY, to karygodne bym musiał się zmuszać do takich sposobów by wysępić update’a. skandal!

Panowie nie śpimy. Aktualizacja ICS czyli Android 4.0.4 jest już od miesiąca ale dla koreańskiej wersji Optimusa Black czyli LG KU5900. Jak chcecie to możecie sobie ją wgrać i uruchomić. Tu jest opis

http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1887944

Ja radzę poczekać do grudnia i powinna się ukazać europejska werjsa ICS, bo Korea już ma

Ja ktoś jest wielkim i zagorzałym fanem może sobie sprawdzać codziennie tutaj

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=1

Dzięki za info ! Ciekawe czy PLAY wyda w ogóle 4.0 (mimo obietnic i zgłoszeń na techniczną infolinię) bo do dziś nie dali 2.3.4.

Jest to finalna wersja Android 4.0.4 ICS PL dla Optimus Black. Pobrana i przekonwertowana z francuzkiego serwera LG

V28A_P970.zip

http://d-h.st/sep

SmartFlashTool

http://hotfile.com/dl/143853325/ed430ad/SFT.rar.html

Instrukcja instalacji

 1. Download file V28A_P970.zip and SFT.rar

 2. Unpack files with Winrar or 7zip

 3. Run B_SmartFlashTool_Extern.exe

 4. Choose:

 1. ROM copy D/L bookmark

 2. in Select mode choose Normal mode

 3. choose CP file: LGP970_V28A_00_CP.fls

 4. choose AP file:LGP970_V28A_00_AP.bin

*) connect phone in S/W Update mode with battery in it (on the phone that is switched off, plug in USB cable WHILE HOLDING Vol+ button)

 1. choose COM port.

 2. choose LGE Mobile USB Serial Port in Communication Driver

 3. click Start and wait till end.

It takes about 3 mins to flash.

Rom sprawdzony przeze mnie, wersja PL, działa bez zarzutów

Powodzenia !!

Archiwum jest zabezpieczone hasłem :roll:

Hasło: radkor@XDA

chyba:p