LG P970 aktualizacja do 2.3.4 PLAY

(chris_au) #1

Witam

Zakładam ten wątek bo nic nie znalazłem podobnego. Minęło dużo czasu od wydania Androida 2.3.4 Gingerbread na P970, LG oficjalnie wydało dla niebrandowanych, T-Mobile, Plus i Orange chyba już wydały dla tego modelu, a PLAY nadal nie. Na infolinii LG powiedzieli, że mogę aktualizować, ale wspominali o tym, że PLAY robi zawsze opóźnienia. Tyle, że ta wersja Androida wydana została dawno temu ! W drodze jest ICS na P970.

W związku z tym mam następujące pytanie: czy interwencje na infolinii pomogą ? co można w tej sytuacji zrobić ? Nie chcę tracić gwarancji, bo mógłbym wgrać niebrandowany, a system gwarancji to wyklucza i to jest wada (custom romy jeszcze rozumiem...), można z niebrandowanego wrócić do play'owskiego, ale takowego nadal nie ma (tak jak robiło się z GT540) i w razie czego serwis uzna.

Użytkownicy LG P970 Swift Black, co można w tej sytuacji zrobić ? Bo jest beznadziejna, miałem LG GT540 i update brandowany do 2.1 był szybko, a LG zawaliło i nie wydało 2.2 na ten model. Tutaj sytuacja jest odwrotna i kuriozalna, zawaliła sieć, choć to ona zleca chyba LG przygotowanie takiego romu (albo się mylę i robią to technicy PLAY).

:evil:

(kamil_w) #2

Idź do serwisu LG i powiedz, że coś ci tam nie działa, telefon się zawiesza czy coś i poproś o zainstalowanie najnowszego, niebrandowanego oprogramowania w ramach serwisu gwarancyjnego. Tak robiłem z telefonami Samsunga i Nokii. Chociaż jeśli ma się pokazać ICS na ten telefon, to poczekałbym aż to się stanie i dopiero wtedy poszedłbym z tym do serwisu.

(Piotrek2255) #3

Nie chcę być czarnowidzem, ale szczerze wątpię, że wyjdzie oficjalny ICS dla p970.

Jak do tej pory od roku po internecie krążą tylko plotki a nie oficjalne zapowiedzi.

Tak jak napisał Kamil_W, albo idź do serwisu i niech ci zaktualizują, albo poczytaj na tym forum http://forum.android.com.pl/f360/ i zaktualizuj sam.

(chris_au) #4

ICS został oficjalnie zapowiedziany dla Swift Black'a a do tego są pudełka z tym fonem z naklejką "upgradable to Android ICS", dla LG to jeden z flagowych telefonów, bo seria Optimus cieszy się dużą popularnością.

To dosłownie jaja, myślałem o tym, ale nie wiem czy za nieuzasadnione zgłaszanie reklamacji i wad LG może chyba nałożyć koszty sprawdzenia sprzętu itp., bo do serwisu nie da się "pójść" tylko przyjeżdża kurier na koszt LG i zabiera sprzęt do serwisu :wink:

ICS fajny, ale ponoć ludziska narzekają, że wiesza się gorzej niż Gingerbread, ale to wina partactwa producentów.

(kamil_w) #5

W Rzeszowie na szybko znalazłem:

"SANSERWIS", RZESZÓW, AL. KRZYŻANOWSKIEGO 12A

Dowiedz się, czy prowadzą gwarancyjny serwis telefonów. Jeśli tak, poproś o wgranie świeżego systemu. Zarówno w punkcie serwisowym Samsunga, jak i w Nokia Care zrobili mi to na poczekaniu. Trwało to tyle, co zamówienie i wypicie kawy.

(Piotrek2255) #6

Nie ma to jak konkretna zapowiedź.

Poza tym z tego co pamiętam już w listopadzie 2011 o tym mówiło LG... bez efektów.

ludzie różne rzeczy naklejają pudełka :wink:

a swego czasu dla LG flagowym modelem był GT540, który został porzucony na 2.1 Donut, choć możliwości pozwalały na więcej co społeczność dobitnie udowodniła LG.

mówisz, że się resetuje i prosisz o aktualizację, kto ci to udowodni? :smiley:

(chris_au) #7

Tyle, że nie zwróciłeś uwagi na to, że dla GT540 który posiadam, LG nie zapowiadało oficjalnego update do 2.2 bo na to wszyscy czekali. Tutaj potwierdza to singapurski oddział LG (koreański też, a kanadyjski zaprzeczył). Więc raczej to nie bujda, bo mimo serii smartfonów L, LG P970 to nadal obok innych z serii Optimus wizytówka firmy.

no a jak mnie obciążą kosztami będą jaja, a od wydania update jest PLAY, to karygodne bym musiał się zmuszać do takich sposobów by wysępić update'a. skandal!

(Adam Gawa) #8

Panowie nie śpimy. Aktualizacja ICS czyli Android 4.0.4 jest już od miesiąca ale dla koreańskiej wersji Optimusa Black czyli LG KU5900. Jak chcecie to możecie sobie ją wgrać i uruchomić. Tu jest opis

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1887944

Ja radzę poczekać do grudnia i powinna się ukazać europejska werjsa ICS, bo Korea już ma

Ja ktoś jest wielkim i zagorzałym fanem może sobie sprawdzać codziennie tutaj

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=1

(chris_au) #9

Dzięki za info ! Ciekawe czy PLAY wyda w ogóle 4.0 (mimo obietnic i zgłoszeń na techniczną infolinię) bo do dziś nie dali 2.3.4.

(Adam Gawa) #10

Jest to finalna wersja Android 4.0.4 ICS PL dla Optimus Black. Pobrana i przekonwertowana z francuzkiego serwera LG

V28A_P970.zip

http://d-h.st/sep

SmartFlashTool

http://hotfile.com/dl/143853325/ed430ad/SFT.rar.html

Instrukcja instalacji

1. Download file V28A_P970.zip and SFT.rar

2. Unpack files with Winrar or 7zip

3. Run B_SmartFlashTool_Extern.exe

4. Choose:

1) ROM copy D/L bookmark

2) in Select mode choose Normal mode

3) choose CP file: LGP970_V28A_00_CP.fls

4) choose AP file:LGP970_V28A_00_AP.bin

*) connect phone in S/W Update mode with battery in it (on the phone that is switched off, plug in USB cable WHILE HOLDING Vol+ button)

5) choose COM port.

6) choose LGE Mobile USB Serial Port in Communication Driver

7) click Start and wait till end.

It takes about 3 mins to flash.

Rom sprawdzony przeze mnie, wersja PL, działa bez zarzutów

Powodzenia !!

(Raz Putin) #11

Archiwum jest zabezpieczone hasłem :roll:

(system) #12

Hasło: radkor@XDA

chyba:p