LG Swift GT540 jakość pisania sms

Witam, chciałbym się dowiedzieć od użytkowników wyżej wymienionego telefonu, jak to jest z pisaniem sms. Czy na tym telefonie idzie to sprawnie, czy długo przyzwyczajaliście się do pisowni na nim? Pisze dziennie nawet do 200 sms (efekt długich powrotów do domu). Tak naprawdę będzie to moja 1 styczność z telefonem dotykowym na dłuższą metę i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Cóż… mam ten telefon i nie narzekam… wprawdzie jak pisze na klawiaturze qwerty to pomagam sobie patyczkiem, ale przy standardowym ustawieniu pisze się sprawnie. Nie wiem czy polskie znaki nadal są drożej płatne w sms-ach dlatego z przyzwyczajenia pisze bez polskich znaków… Niestety słownik T9 tego telefonu posiada słownik polski z całkowicie poprawną pisownią… ę ą ć ń itp

Chociaż ekran dotykowy jest opornościowy, używa się go dobrze. Czasem w układzie QWERTY można nie trafić w odpowiednią literę (z racji małych przycisków, ekran ma 3"), ja zwykle piszę w układzie alfanumerycznym (pionowym). Do ekranu dotykowego przyzwyczaiłem się szybko, a ten model to mój pierwszy kontakt z tym rodzajem telefonów. Z racji systemu Android i jego szerokiego zakresu konfiguracji, można zainstalować sobie różne, alternatywne klawiatury, np. Swype. Ja piszę kilka SMS-ów dziennie korzystając ze klawiatury i to mi wystarczy. Co do samego telefonu - polecam. :slight_smile:

Jeśli masz duże opuszki palców i będziesz chciał pisać na QWERTY to sobie go odpuść, bo literki są dosłownie malutkie.

Poza tym po pierwszym kontakcie z ekranem dotykowym przeraźliwie bolą opuszki palców, normalnie jakbym dziergał bez naparstka.

Ogólnie telefon dość udany, ekran pomimo, że oporowy to dobrze wyczuwa dotyk, można sobie dograć pionową klawiaturę QWERTY i jest ona bardziej wygodna bo można trzymać telefon w jednej ręce i pisać kciukiem. W T9 można wyłączyć polskie znaki, chociaż nie wiem jak bo ja dokonałem tego przez przypadek, ale sam słownik jest ubogi w słowa więc nie opłaca się z niego korzystać bo szybciej napiszesz na QWERTY.

Jeśli piszesz dużo smsów to ja radziłbym Ci uzbroić się w telefon hybrydowy z fizyczną klawiaturą QWERTY i ekranem dotykowym (np Samsung Delphi) jest to znacznie wygodniejsze dla pisarzy :slight_smile:

Pozdrawiam