LG Swift GT540 - trzy pytania/problemy

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem telefonu LG Swift GT540, ze wszystkim sobie poradziłem, jednak są trzy rzeczy,

która nie dają mi spokoju.

  1. Odebrane/wysłane wiadomości wyświetlają mi się tak jakby w formie czatu, bądź rozmowy na gg. Dałoby się to może zmienić? Chciałbym, aby wiadomości wyświetlały mi się - powiedzmy - standardowo, a nie w formie wątków. Szukałem w instrukcji i, co prawda, jest napisane, że można to sobie ustawić, jednakże, w ustawieniach, oprócz jakichś tam raportów, takowej opcji nie znajduję. Aha, rozmowy z wczoraj podpisane są po prostu jako “13 grudnia”, a godzina otrzymania wiadomości? Można ją jakoś ustawić?

  2. Bawiłem się radiem. Ustawiłem parę stacji, potem je wyłączyłem, jednak, gdy klawiatura jest zablokowana, pod godziną nadal wyświetla się ikonka radio + np. 102,4 MHZ. Co to oznacza? Że radio jednak dalej działa?

  3. Aparat. Czy da się wyłączyć dźwięk przy zrobieniu zdjęcia? Nawet przy trybie cichym słychać charakterystyczne ‘klaśnięcie’.

Co do tych trzech podpunktów, wszystkiego szukałem w ustawieniach i instrukcji, jednak bez rezultatu. Będę bardzo wdzięczy za pomoc. Pozdrawiam.

Co do pytania 2 i 3:

Próbowałeś upgradować firmware?

  1. Z tego, co wiem, nie można ustawić wyświetlania wiadomości w sposób “standardowy”. Przy danym wątku widnieje godzina ostatniej wiadomości z dnia dzisiejszego bądź data w dni wcześniejszych. Jeśli chcesz poznać szczegóły każdej wiadomości, wystarczy wejść w wątek i przytrzymać nad daną wiadomością, następnie z menu wybrać “Pokaż szczegóły wiadomości” - będzie tam godzina.

  2. Radio działa, jeśli wychodzisz z niego przyciskiem powrotu, natomiast wyłącza się je przyciskiem w prawym, dolnym rogu w widoku radio.

  3. Wydaje mi się, że w większości telefonów komórkowych nie można wyłączyć dźwięku migawki aparatu - podobno dlatego, aby np. nie fotografować kogoś z ukrycia, w tajemnicy.

Typowy czat jest już standardem w androidzie

Polecam ściągnąć aplikacje Handcent sms z marketu

Jeśli masz ikonke radia to znaczy że jest włączone. Najlepiej w aplikacji klikać przycisk opcji i wtedy najczęściej jest opcja wyjdz.

Do tego jeszcze aplikacja ‘lgcamera’. Lepsze zdjęcia/video w formacie mp4

Moje poprzednie telefony to SE i tam właśnie dało się wyłączyć odgłos robienia zdjęcia, dlatego pytam. Problem z radiem rozwiązałem - w sumie - przypadkowo. Przycisk włącz/wyłącz nie działał (choć w teorii radio nie grało, jednak ikonka cały czas była widoczna), więc po prostu zresetowałem telefon i teraz już jest w porządku.

Co do wiadomości, szkoda, ale poszukam tej aplikacji.

Dziękuję wszystkim za pomoc! :smiley:

PS.

Nie, nic nie ruszałem.

Dużo poradników, aplikacji, przydatnych tweaków etc. Zajrzyj tam na fora.

http://lgswift.pl/

http://android.com.pl/

Pamiętaj, że dopiero dodatkowe aplikacje dostępne w markecie dają możliwości pokazania co telefon z androidem potrafi.

Podbiję temat jeszcze jednym pytaniem. Jak to jest z zoomem w kamerze i aparacie? Ściągnąłem sobie ‘lgcamera’ i zoomem mogę operować tylko przed (np.) nagrywaniem, a nie w jego trakcie :? Można to jakoś zmienić?

Usunięcie dźwięku aparatu jest bardzo proste.

  1. Rootujemy telefon 2. RootManagerem usuwamy odpowiedni plik 3. Cieszymy się z cichego aparatu. Wszystko jest opisane na forum dot. Swifta. Nie wiem na ile jesteś zaznajomiony w ogóle z tematyką komputerową, ale mam nadzieję, że dasz radę, powodzenia :wink: