LG Swift L5 E610- przez noc ubywa 20%

Witam, mam taki problem. Bateria w moim telefonie zawsze była dobrą stroną- przy niewielkim użytkowaniu dawała radę przez 5 dni. Ostatnio zrobiłem aktualizację oprogramowania i niby powinno być lepiej, bo w starym oszczędzanie energii można było włączyć najwcześniej przy 50% baterii, teraz można od razu. Potem przez 2 dni trzymałem smartfon w kieszeni razem z drugim, starszym telefonem z klapką. Następnie zauważyłem, że właśnie przez noc idzie mi 20%, w dzień zużycie jest raczej normalne. Oczywiście oszczędzanie energii jest cały czas włączone, a każde aplikacje zawsze wyłączam na dobre, tzn. usuwam działające w tle od razu. Poniżej statystyki baterii:

System operacyjny Android 82 %, utrzymanie aktywności: 2d, 0h, 0m, 6s.

Komórka w trybie gotowości (od 23 00 do 7 00 idzie 20%): 8%, czas włączenia: 2d, 10h, 51m, 16s.

Telefon nieaktywny 3%, czas włąćzenia: 2d, 10h, 4m, 51s.

Ekran 2%, czas włączenia 48m, 29s.

Usługi Google 2%, utrzymanie aktywności: 1h, 8m, 59s.

System Android (drugi raz?) 2%, utrzymanie aktywności: 45m, 5s.

Co według was wpływa na to, że gdy nic nie robię z telefonem, to przez około 8-9 godzin ucieka mi 20%? 

Jaki numer andka ?

Jakie usługi włączone w tle ?

Android 4.1.2- o to chodzi? Wersja systemu?

A usługi? Jak to sprawdzić? Chodzi tu o programy działające w tle? Jak kończę korzystać z telefonu, to wszystko usuwam z działania w tle.

Co masz włączone prócz oszczędzania Energii ? Dane 3G , Bluetooth ?

Gdy nie używam telefonu, to wszystko jest wyłączone, jak na przykład Bluetooth, Wifi. 3g chyba też, bo mam ustawiony tryb sieci:Automatyczny GSM/WCDMA.

Wcześniej przez noc więcej niż 3-4% nie uciekało.

A zobacz może w zasobach baterii jaki program zżera najwięcej baterii :slight_smile:

Może masz jasność, głosność za bardzo ustawioną ? Albo podczas nocy masz zaplanowaną jakąś czynność. 

Co ile zżera, napisałem w pierwszym poście. :slight_smile:

Jasność jest na 0%, głośność jest dosyć duża, ale co ona ma do zużywania baterii, gdy telefon nie wydaje żadnych dźwięków?

Podczas nocy nic nie mam zaplanowane.

Czy to, że przez dwa dni nosiłem telefon w kieszeni razem z innym, starszym z klapką, mogło wpłynąć na pogorszenie stanu baterii? Po tych dwóch dniach zaobserwowałem, że przez noc mi idzie tyle energii. Może to akurat przypadkowo się nałożyło, ale coś nie jest nie w porządku, że podczas nocy i tylko czuwania bateria spada z, powiedzmy 80% na 58%.

Spróbuj formowac baterię - rozładuj do zera i załaduj ponownie na 100%. Po czym sprawdź czy problem dalej następuje :wink:

Niby najlepszy stan baterii to między 40% a 80%. Takie skrajne wartości jak 0% i 100% nie są przyjazne dla baterii.

Jeżeli dostajesz dużo powiadomień, to wyłącz wibracje - bardzo dużo baterii ciągnie.

Wibracje mam wyłączone, ale 20% idzie przez noc, gdzie nie mam żadnych powiadomień, żadnych SMS-ów, niczego, tyle, że telefon jest włączony. I wtedy idzie 20%. Na samym czuwaniu.

Z tego wynika że ten drugi telefon oddziałuje na smartfon jak jakiś magnes (elekromagnes). Często magnesy (np neodymowy przy zapięciu futerału z fonem) potrafią tak działać na ekran smartfona że ten pobiera więcej energii, a w skrajnych wypadkach nawet wzbudzić (włączyć) ekran.

Odseparuj oba fony od siebie, i sprawdź czy smartfon nadal zżera baterię.

O, właśnie o taką wypowiedź mi chodziło. :slight_smile:

Dzięki, zobaczymy, o ile zmieni się stan baterii po dzisiejszej nocy.

Chyba pomogło :-). Telefony ustawiłem w dużej odległości od siebie, smartfon w dodatku nie trzymałem na parapecie i w efekcie przez noc zeszło 4% baterii. Dzięki.