LG webOS vs. Android TV

Jakie macie doświadczenie z LG webOS. Jak z płynnością, dostępnością i wsparciem aplikacji (HBO GO, Netflix, YouTube, etc.). Czy LG aktualizuje swój system na telewizorach?

Zależy mi na funkcji AirPlay, a z tego co widzę, tylko LG ją oferuje, w telewizorach z androidem tego nie ma.

Na szczęście żadne, za darmo bym nie chciał…

Masz “sześć ton” aplikacji, które implementują tą funkcję na system Android TV, pierwsza z brzegu AirScreen - AirPlay & Cast & Miracast…

Może zainteresuj się Samsungiem. Ten model posiada AirPlay bo mam go. Nie wiem czy jest większy. Tylko W telewizorach AirPlay działa jako odbiornik, a nie wysyła jak iPhone, tablety Apple czy komputery, więc dźwięku z telewizora do amplitunera przez AirPlay nie wyślesz tylko z innych źródeł do telewizora.

Ma Apple TV, Apple Music, HBO Go, Rakuten TV, TVP VOD, IPLA, Player, YouTube

Odpalanie aplikacji żeby wyświetlić na ekranie jakieś zdjęcie czy odtworzyć film nie wydaje się zbyt wygodnym rozwiązaniem.

Garoz: ja szukam czegoś minimum 65 cali za rozsądne pieniądze.

1 polubienie

Powiem, Ci na swoim przykładzie.
System webOS po kupnie działał świetnie - płynnie, można było 4k wyświetlać (pomijając buforowanie - za słaby internet). Przy jednej z aktualizacji wszystkie ustawienia poszły się j****ć - pół biedy. Gdzieś w połowie czasu wsparcia TV wypuścili aktualizację, która nie pozwala na downgrade firmware i na dodatek wywalili wsparcie dla 4k ze wszystkich aplikacji m. in. YouTube (na TV 4k), również tych płatnych jak HBO GO… Jak wtedy dzwoniłem do nich na support to sorry, ale zmieniono kodek i wycięto 4k.
Jak by tego jeszcze było mało to zrobili większą aktualizacje, która z interfejsu zrobiła lag-interfejs. Naciskasz na pilocie przycisk i reakcja po paru sekundach.
Także LG dla mnie jest przegrane jeżeli chodzi o telewizory LED. Również do równomierności podświetlenia można się przyczepić w IPSach (w sklepie tego tak nie zobaczysz) dziady specjalnie przygotowane demówki, aby to zatuszować na dodatek oświetlenie w salonach RTV sprzyja, że trudno to zobaczyć.

Co do OLEDów od LG to zdania są różne, ale znajomy też miał przygodę - zamówił sobie OLEDa od LG (model z serii C9) i na “dzień dobry” zielony pasek po całej wysokości matrycy.
Oczywiście nawojował się ze sklepem i to wymienili, a chcieli naprawiać (ledwo odpakowany tv). Więc z kontrolą jakości w tej firmie nie do końca jest ok.
Już pomijając fakt, że OLEDy od LG potrafią się popsuć jak nagle utracą zasilanie i na to LG gwarancji nie daje. W sklepach jak wszystkie TV wyłączają na szafie zbiorczej prądu po zakończeniu pracy tak OLEDy od LG muszą z pilota, bo nawet sklepowi nie uznają gwarancji jeżeli z takiego tytułu taki OLEDzik padnie.

Co do Android TV - działa ładnie na telewizorach z mocniejszym SoC. AirPlay możesz uzyskać doinstalowując aplikacje - przykładowo KODI lub tonę innych aplikacji, więc to nie problem. Po prostu na AirPlay jeżeli chcieliby sprzedawać “On the box” musieli by wykupić licencję, a tak nie muszą, a doinstalować można.
Aplikacja może działać w tle - nie musisz jej każdorazowo uruchamiać, aby Airplay działało - przynajmniej tak jest w Sony.

1 polubienie

Czyli co to znaczy rozsądne pieniądze?? Czy to oznacza, że szukasz TV z usługami SMART TV i AirPlay nie wiadomo jak działające?

Zastanawiałem się nad tym

https://m.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-70un7100-tv-uhd-4k.bhtml

Za 4 typie kupował bym ten:

Zamiast AndroidTV, czy webOS proponujesz Tizen? Dziękuję bardzo. Tam trzeba aplikację HBO GO reinstalować przed każdym uruchomieniem, chociaż czasem wystarczy tylko wyłączyć TV na jakiś czas z prądu.
Tizenowi mówię stanowcze nie.

Mi działa bez problemu HBO Go, może miałeś stary firmware w telewizorach LG. Mi się odpala bez problemu.

Mam też LG z webOS to tam odpalenie YouTube graniczy z cudem bo się co 2-3 odpalenia wiesza, ratuje tylko restart do fabrycznych ustawień telewizora i to mimo aktualizacji webOS z przed tygodnia.

Nie szukaj kwadratowych jaj, kup jak świadomy konsument odbiornik z Android TV, wszystko działa świetnie, 4K, HDR10+, Dolby Vision rządzi począwszy od Netflixa, a skończywszy na YouTube, o zaletach Kodi i pochodnych już nie wspomnę…

To może jakiś konkretny model mu polecisz.

Android to nie koniec świata. Na Huawei te programy z Androida do AirPlay nie działały żadne tzn. apki działały, ale do AirPlay darł ryja o ROOT. Jak Z ROOTować telewizor?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

A może coś od Sony. Mają Android TV, działa całkiem płynnie no i produkowane w Japonii, więc o jakość chyba nie należy się jakoś specjalnie martwić.

Tylko wiecie; temat dotyczył opinii o webOS i tylko @Domker odpisał na moje pytanie.

Czyli zakazane jest doradzenie czegoś innego, lepszego skoro jest tylko o opiniach webOS?

Moja mama kupiła sobie taki telewizor, 65cali, żrący aż 170W, w styczniu, za dwa tysiące. Działa ok, yt uruchamia się dość szybko, takoż pogoda, ale IPLA, czy TVN GO, jak dla mnie za długo. Największą wadą tych telewizorów jest niemożność zainstalowania Kodi. Imo by cieszyć się telewizorem dobrze jest dokupić Apple TV albo Android TV, tylko że to znowu żre dodatkowy prąd…

Jak ustawisz wszędzie podświetlanie na maksa w telewizorach itp to żre, albo jak sie zostawia na ustawieniach jak fabryka dała czy też tryb sklepowy. TVN24 Go jest, o TVN Go nie słyszałem.

Na moim Samsungu wszystko się dopala szybciej niz na laptopie z core i3 mamy więc nie wiem w czym problem? Zaktualizuj mamie telewizor do najnowszej wersji, zaktualizuj apki. Chcesz mieć tak jak na smartfonie to tylko Android TV.

Moi znajomi kupili przede mną Samsungi z Tizen 5 lub Tizen 6, nikt nie narzeka więc i ja kupiłem, poza tym robi fenomenalne wrażenie płynności ruchu na Samsungach i to bardzo duże wrażenie.

Jak chcesz TV wszystko mający to chyba musiałbyś sobie sam wyprodukować :stuck_out_tongue: