LGA 775 / 1156 - Warto dopłacać? A może kompletnie coś innego?

Witam!

Mam problem dotyczący wyboru zestawu. W moim limicie mieszczą się takie zestawy, składające się z procesora, plyty głównej oraz pamięci - teraz mam mój tymczasowy komputer złożony z znalezisk

 

CPU: Athlon 64 X2 6400+ BE

MB: Abit AX78

RAM: AData DDR2 800MHz 2GB + 3x 512MB 677MHz Kingston

GPU: GeForce 9600GT //kupiona - 2009

PSU: CoolerMaster B700 700W //kupiony - 2013

HDD: Samsung HD502HI 500GB 5200RPM //kupiony - 2009

  • obudowa z tektury

 

No i teraz zestawy które przewiduje kupić:

 

LGA 775

 

CPU: C2Q Q6700

RAM: 4x 2GB DDR2 800MHz ~ 8GB

MB: Dobra płyta z 4 slotami RAMu (ale nie ASUS!)

 

A gdyby okazało się że brać w ciemno LGA 1156 , to:

 

CPU: I5 750

RAM: 2x 4GB DDR3 1333MHz

MB: Średnio/nisko półkowa płyta.

 

No i teraz główne pytanie - czy warto brać LGA 1156

 

Nie znam dokładnie nazw i modeli - będę patrzył aukcje, jednak sprzęt będzie musiał spełniać opisane wyżej wymagania, sprzęt oczywiście używany mi nie przeszkadza - byle by działał jak należy

 

(Moja 9600GT śmiga po dzień choć raz uwalił się wentylator, raz zapomniałem pasty nałożyć [przez to teraz już daje jej za dużo] - śmiga jak nowa i świetnie się podkręca :smiley: …)

 

W kwestii dopłacania do I5 - płytę mógłbym wziąć uszkodzoną - bawię się w majsterkowanie i naprawy, więc koszt płyty LGA 1156 byłby dla mnie mniejszy (oczywiście nie kupię stopionej płyty wyciągniętej z pożaru) . Ale z naprawą płyt na podstawkę LGA775 najczęściej kończyło się uwalonym chipsetem - do wymiany / nowa płyta, co druga to ASUS… dlatego nie ta firma…

 

W gre wchodzi OC - ostatnio wyszperałem uwalony zestawik WC (Corsair H60) - już działa 8) , dokupię do niego jakąś dobrą pastę + mogę zdjąć czapkę procka - jeśli nie będzie pasował do podstawki “wyczaruję” sobie otwory  :smiley:

 

Mam pewne obawy w kwestii procesorów na LGA 1156 - jest ich mało w porównaniu do innych podstawek :? - no chyba że mi się tylko wydaje…

 

Komputer będzie używany do tworzenia grafiki, modelowania 3D (lo-poly), kodowania i od czasu do czasu odpalę jakąś grę - wolę starsze (20xx-2012,), najbardziej wymagającą chyba będzie Far Cry 3, może odpale GTA4 dla tego klimatu. Ogólnie do gier mam PS4.

 

Preferuję sprzęt Intela, na AMD się zawiodłem.

 

Cena max, max, max 500 zł - jeśli coś zostanie z tego-  dokupię sobie inny sprzęt, np. monitor.

 

Upgrade - dopóki będzie nadążał - nie zmieniam

 

Jeśli macie jakieś propozycje - chętnie się z nimi zapoznam

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Proszę o zmianę miejsca tematu - mój błąd :confused: