LGg3s - orange pobiera mi pieniądze za interenet a mam tylko WiFi

(lina21) #1

Nie wiem czy opisuje swój problem w dobrym dziale w razie czego proszę o informacje przeniosę wątek tam gdzie trzeba. Wracając do problemu. Mam Lgg3s  na kartę bez umowy z orange i nie mam wykupionego żadnego pakietu internetowego korzystam tylko z wifi. Przed wczoraj doładowałam konto wysłałam 1 sms a ubyło mi już prawie 2 zł za nic. Sprawdzałam bilingi na koncie online orange i napisali że mam internet pobranie iluś tam danych i to mnie kosztuje za każdym razem  25 , 50 gr wczoraj , dzisiaj jak tak dalej pójdzie to zostanę bez grosza. Opcje dane komórkowe mam wyłączoną więc za co oni mi pobierają pieniądze?  

Skoro masz dane pakietowe wyłączone, czy też dane komórkowe, to nie ma prawa pobierać Ci hajsu z konta. Powinnaś skontaktować się w tej sprawie z Orange i wyjaśnić im, że dane pakietowe są wyłączone, łączysz się z internetem tylko po przez wifi, a pomimo tego, pobiera Ci kasę z konta.

(Kitas5) #3

Nie do końca. Sprawdź w kontach i synchronizacji czy masz włączone synchro.

Jeśli tak, to telefon próbuje łączyć się z netem. Dla nadajnika operatorskiego jest to odczytywane jako łączenie z netem i sta zjadanie kasy. 

(adi0922) #4

Możesz też do nich napisać. Prawdopodobnie zwrócą Ci pieniądze, tak było w przypadku mojego brata. Napisałem mu do Orange, wyjaśniłem sprawę i oddali pieniądze z nawiązką.

(lina21) #5

Już to sama rozpracowałam - aktualizowały mi się aplikacje ze sklepu play - trzeba było wejść do sklepu play  ustawienia i tam są trzy opcje aktualizacji —> nie aktualizuj , aktualizuj może być pobierana opłata i 3 aktualizuj tylko przez WiFi . Tutaj podaje linka jak to wyłączyć dla zainteresowanych . Jak wyłączyć aktualizacje

(bart86) #6

Skasuj profil ustawień internetu z sieci