LGg3s - orange pobiera mi pieniądze za interenet a mam tylko WiFi


(lina21) #1

Nie wiem czy opisuje swój problem w dobrym dziale w razie czego proszę o informacje przeniosę wątek tam gdzie trzeba. Wracając do problemu. Mam Lgg3s  na kartę bez umowy z orange i nie mam wykupionego żadnego pakietu internetowego korzystam tylko z wifi. Przed wczoraj doładowałam konto wysłałam 1 sms a ubyło mi już prawie 2 zł za nic. Sprawdzałam bilingi na koncie online orange i napisali że mam internet pobranie iluś tam danych i to mnie kosztuje za każdym razem  25 , 50 gr wczoraj , dzisiaj jak tak dalej pójdzie to zostanę bez grosza. Opcje dane komórkowe mam wyłączoną więc za co oni mi pobierają pieniądze?  


#2

Skoro masz dane pakietowe wyłączone, czy też dane komórkowe, to nie ma prawa pobierać Ci hajsu z konta. Powinnaś skontaktować się w tej sprawie z Orange i wyjaśnić im, że dane pakietowe są wyłączone, łączysz się z internetem tylko po przez wifi, a pomimo tego, pobiera Ci kasę z konta.


(Kitas5) #3

Nie do końca. Sprawdź w kontach i synchronizacji czy masz włączone synchro.

Jeśli tak, to telefon próbuje łączyć się z netem. Dla nadajnika operatorskiego jest to odczytywane jako łączenie z netem i sta zjadanie kasy. 


(adi0922) #4

Możesz też do nich napisać. Prawdopodobnie zwrócą Ci pieniądze, tak było w przypadku mojego brata. Napisałem mu do Orange, wyjaśniłem sprawę i oddali pieniądze z nawiązką.


(lina21) #5

Już to sama rozpracowałam - aktualizowały mi się aplikacje ze sklepu play - trzeba było wejść do sklepu play  ustawienia i tam są trzy opcje aktualizacji —> nie aktualizuj , aktualizuj może być pobierana opłata i 3 aktualizuj tylko przez WiFi . Tutaj podaje linka jak to wyłączyć dla zainteresowanych . Jak wyłączyć aktualizacje

 


(bart86) #6

Skasuj profil ustawień internetu z sieci