[libcurl] pomoc w "instalowaniu biblioteki"

Witam,

Ściągam tą paczkę libcurl(z włączonym SSL) http://www.gknw.net/mirror/curl/win32/c … ingw32.zip

I mam problem z zainstalowaniem tej biblioteki dla środowiska CodeBlocks (programuję w C++)

proszę o pomoc

Bibliotek się nie instaluje. Rozpakowujesz je gdzieś i tyle. Jeśli będziesz miał kilka projektów, które z niej mają korzystać, to tak, żeby były dla wszystkich dostępne; jeśli będziesz miał jeden, to w podkatalogu. Np:

c:\projekty

c:\projekty\spider1

c:\projekty\jakisbot

c:\projekty\curl

Lub:

c:\projekty

c:\projekty\jedenbot

c:\projekty\jedenbot\curl

Następnie w ustawieniach projektu wskazujesz gdzie dodatkowo (poza standardowymi miejscami) ma szukać bibliotek i nagłówków (pewnie lib/include) i już. Nie ściągam tego pliku, który wskazujesz, ale jeśli to źródła, to poszukaj gotowych libów. Bo jeśli masz problemy z “instalacją”, to próba skompilowania biblioteki z zewnętrznymi zależnościami przysporzy Ci jeszcze więcej kłopotów. Jeśli w tym ZIPie są tylko pliki nagłówkowe i liby, to masz właściwą paczkę.

1.W tym folderze mam trzy foldery i kilka plików luźnych typu notatnik i jeden pdf, a co do folderów to:pierwszy to ‘bin’(curl.exe, oraz mnóstwo dllek), drugi ‘include’(pliki nagłówkowe), trzeci to ‘lib’(liby)

2.jak w code blocks ustawić ścieżki przeszukiwania plików nagłówkowych, libów?

No to jak są liby i pliki nagłówkowe, to masz odpowiednią paczkę. Ścieżki ustawisz gdzieś w opcjach środowiska albo projektu. Poszukaj, zajmie Ci to chwilę. Odnoszę też wrażenie, że ktoś na to konkretne pytanie odpowiadał na forum (ze zrzutami ekranu nawet).

Robię tak: Settings > Compiler and debugger… > zakładka search directories > poźniej karta compiler > daje Add i wskazuje folder include <<<< jest okey widzi pilki nagłówkowe

Robię tak: Settings > Compiler and debugger… > zakładka search directories > poźniej karta linker > daje Add i wskazuje na folder lib <<<< kompilator wyrzuca błędy typu undefined refernce

Pomocy!

Może w programie masz coś nie tak, np zapomniałeś podłączyć jakiś plik nagłówkowy.

Nie bo te błędy są typowe dla braku bibliotek lib

pomóżcie

Pochwal się błędami kompilatora. W fusach z herbaty odpowiedzi nie zlalazłem. ;]

C:/Documents and Settings/MiR/Pulpit/C++/cURL/main.cpp:18: undefined reference to `_curl_global_init'

C:/Documents and Settings/MiR/Pulpit/C++/cURL/main.cpp:20: undefined reference to `_curl_easy_init'

C:/Documents and Settings/MiR/Pulpit/C++/cURL/main.cpp:21: undefined reference to `_curl_easy_setopt'

C:/Documents and Settings/MiR/Pulpit/C++/cURL/main.cpp:25: undefined reference to `_curl_easy_setopt'

C:/Documents and Settings/MiR/Pulpit/C++/cURL/main.cpp:32: undefined reference to `_curl_easy_setopt'

C:/Documents and Settings/MiR/Pulpit/C++/cURL/main.cpp:34: undefined reference to `_curl_easy_setopt'

C:/Documents and Settings/MiR/Pulpit/C++/cURL/main.cpp:36: undefined reference to `_curl_easy_perform'

C:/Documents and Settings/MiR/Pulpit/C++/cURL/main.cpp:41: undefined reference to `_curl_easy_cleanup'

Oto log błędów

Nie dołączyłeś pliku nagłówkowego.

#include

w codeblocks może być

#include

lub wskaż pełną ścieżkę

#include “C:\SCIEAZKA\DO\CURLA\curl.h”

dąłączyłem na pewno

A dołaczyłeś?

I czy na pewno znajduje te pliki nagłówkowe, sprawdź czy przed tymi błędami nie ma przypadkiem komunikatu o nieznalezieniu pliku nagłówkowego.

tak na pewno wszystko dołączyłem

-l curl

-l winmm

-l ssl

-l crypto

-l z

-l gdi32

-l ws2_32

-l idn

-l ssh2dll

-l zdll

-l eay32

-l ssl32

Jak dam to powyższe do opcji linkera to działa, ale tylko wtedy gdy usunę ścieżkę z search directory.

A to mnie nie zadawala bo jak skompiluje i uruchomie pisze ssl is disabled, https not supported:(

pomocy

Przepraszam co ja gadam, aż wstyd.

Nie widzi biblioteki, dołączyłeś bibliotekę curl do projektu?

jak ją dołączyć?

Z tego co napisałeś oczko wyżej, problem masz z tym że biblioteka nie jest skompilowana z opcją SSL.

poszukaj w google

np: tu

No właśnie podałem w linku w pierwszym poście link do LIBCURLA Z WŁĄCZONYM SSL(przynajmniej tak jest na stronie oficialnej curl’a)

może niech ktoś ściągnie to na dysk, sprawdzi jak się zachowa u Niego

Czy może ktoś dać link do jakiegoś cURL na Code:Blocks?

Bo ten link co podał radmar już nie działa

Byłbym wdzięczny

@Sorry za odkop

@EDIT

Dobra już nie trzeba szukać, ,mam to już.