Libgadu na Windowsie

Witam!

Chciałbym wykorzystać Libgadu na pewne potrzeby, tyle że w Windowsie (Dev albo VS). Przeszukałem to forum, a także wiele innych i nigdzie nie mogę znaleźć sposobu jak to zrobić, a sam nie daję rady już drugi dzień ;/ Chodzi mi choćby o odpalanie dołączonych do tej biblioteki przykładowych kodów. Problem polega na tym, że Libgadu jest napisane pod linuxa… Znalazłem co prawda pliki dll w źródłach Konekta czy Tlena, ale mimo wszystko mam problem. Czy ktoś to może już robił? Może jakieś łopatologiczne wytłumaczenie?

Tutaj masz źródła DLL`a dla Windows do kompilacji spod VS

Jeżeli chodzi o instrukcję w paczce jest plik README oraz prawdopodobnie działają te same funkcje co pod wersje Linux`ową.

Pliki dll powstaną jak rozumiem po skompilowaniu, z tym że brakuje takich rzeczy jak

‘sys/socket.h’

‘unistd.h’

‘sys/wait.h’

‘sys/ioctl.h’

i to nie wszystkie, więc muszę sobie to pewnie skądś pobrać, tak? Bo z tego co przeczytałem to to są biblioteki na Linuksa… więc da się je jakoś zastąpić? Bo wykomentowanie raczej nic nie da…

W pliku readme jest wzmianka:

"Podczas kompilowania biblioteki musi byc zdefiniowane

LIBGADU_EXPORTS

dla calego projektu."

czyli tzn. że co? :slight_smile: Jakiegoś includa mam zrobić czy jakąś zmienną dodać? Przepraszam za być może błahe pytania…

Btw te wersja Libgadu została dodana bardzo dawno temu, a jest już kilka nowszych wersji więc nie wiem czy warto tego w ogóle używać…