Libre office, występuje błąd przy otwieraniu, program nie działa

Witam

Dziś chciałem otworzyć plik w LO i okazało się, że się nie da… Po otwarciu programy wyświetla się - Libre Office przestał działać. Próbowałem wyłączyć i włączyć ponownie komputer, jednak sytuacja się powtarza. Nie wiem za bardzo co się stało, nic nie grzebałem w kompie, jedyne co to dziś zrobiłem parę aktualizacji - Adobe, Java, Change Viewer, CCleaner. Ale nie mam pojęcia czy LO nie działa od dziś czy już wcześniej, dziś to zauważyłem. Ogólnie ta wersja którą mam jest dość starą wersją, właściwie to miałem w planie na dniach ją zaktualizować, albo przejść na Open Office. Wersja, którą mam na kompie to 3.6, może to  z tego powodu przestała działać? Czy może jest jakiś inny powód?

I na koniec pytanie czy warto przejść z LO na OO?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Aktualizacja Javy może to powodować.

 

Sprawdź w Podglądzie zdarzeń, w Aplikacja co powoduje błąd.

 

Odinstaluj obecną wersję LO i zainstaluj najnowszą. 

 

Według mnie nie, LO jest bardziej innowacyjny (lepsza obsługa docx i innych x), umożliwia eksport do MS x http://osworld.pl/libreoffice-i-openoffice-roznice-miedzy-pakietami/

Wielkie dzięki. Faktycznie okazało się że problem był z Javą, rano pobrałem Javę dobrychprogramów, ale 64bitową, jak się okazało to był błąd, nie wiem czemu, bo zawsze wszystkie programy mam 64bity. Odnistalowałem przed chwilą i zainstalowałem poprzez stronę Javy, a tam wybrało, że powieniem zainstalować wersję 32bity, po zainstalowaniu LO działa normalnie.

Programy w wersji 32 bit (takie jak Libre Office) potrzebują 32 bitowej Javy.